Реклама












Класна година на тему «Правила поведінки в школі», 1 клас


Класна година на тему «Правила поведінки в школі», 1 клас

Конспект класного години з етикету для 1 класу

Класний годину проводитися у вересні місяці в 1 класі.

Побажання: Даний матеріал можна розбити на 2 уроки.

Мета: пояснити дітям правила поведінки в роздягальні, їдальні, бібліотеці.

Обладнання: пам'ятки для кожного учня.

Хід заходу

Вступне слово вчителя

Вчитель. Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося в подорож по школі. Почнемо нашу подорож з класу, а потім вирушимо на екскурсію по школі. Отже, закрийте очі і уявіть, як ви вранці входите в школу. Куди ви йдете в першу чергу?

Учні. Ми проходимо в роздягальню, щоб зняти верхній одяг.

Вчитель. А чи завжди вам буває приємно роздягатися в нашій роздягальні? Чому?

Учні. Іноді хтось штовхається, заважає, розкладають свої речі.

Вчитель. Давайте разом подумаємо, що можна зробити, щоб уникнути неприємностей.

(Діти разом з учителем виводять правила поведінки в роздягальні. Учитель може поставити наступні питання: «Ходять наші учні по впала одязі? Як треба вчинити, щоб цього не було?» При цьому необхідно стежити за тим, щоб процес обговорення таких ситуацій не перейшов у спір, у взаємні звинувачення. Щоб уникнути цього учитель пропонує: «Давайте не будемо називати імена порушників, так як ці діти - ми в цьому впевнені - скоро навчаться поводитися».)

Правила поведінки в роздягальні

• Вішай свій одяг на певний (своє) місце.

• Рукавиці, рукавички поклади в кишеню, головний убір - в рукав.

• Одяг вішай акуратно.

• В роздягальні не розмовляй, швидко роздягайся, не заважай іншим.

• Побачив впала одяг - підніми.

• В кишенях нічого не залишай.

• Будь ввічливий з товаришами, допомагай іншим.

Вчитель. А тепер відправимося в «найсмачніше місце в школі. Куди ж це?

Учні. У шкільну їдальню.

(Проводиться гра. Давайте покажемо, як йдемо в їдальню.)

- Ось так (крокують на місці).

- А як тихо йдемо?

- Ось так (йдуть на носочках).

- А як руки моєму?

- Ось так.

- А як їмо в їдальні?

- Ось так (показують).

- А як жуємо?

- Ось так.

- А що говоримо після обіду?

- Спасибі!

Вчитель. Ну ось ми і прийшли. Хлопці, а чи подобається вам приходити в шкільну їдальню?

Смачно готують наші кухарі? Чи потрібно їх дякувати за приготовлену їжу?

(Можна взяти інтерв'ю у шкільного кухаря. Питання можуть бути такими:

а) В якій годині ви приходите на роботу, щоб приготувати сніданок учням?

б) Скільки склянок, вилок, ложок і тарілок потрібно вимити за робочий день?

в) Скільки тіста слід замісити, щоб спекти то кількість пиріжків, яку продають у їдальні за день?

г) Скільки разів за день ви чуєте слово «спасибі»?)

Запоминалочки

1. У їдальні є закон такий - руки мій перед їжею!

2. Дуже хороша їжа - їж їжу не поспішаючи!

3. Якщо будеш все з'їдати - шанс вчитися є на п'ять!

4. Ти поїв? Чиста тарілка? Віднеси скоріше-ка!

5. Йдучи, скажи спасибі тим, хто стіл накрив красиво!

Вчитель. А тепер назвіть відомі вам правила поведінки в їдальні.

(Вислуховуються висловлювання дітей. Вчитель підводить підсумок: головне у поведінці за столом - поводитися так, щоб іншим було приємно з тобою обідати. Діти повинні запам'ятати, що є треба завжди акуратно, дбайливо ставитися до хліба, прибирати за собою посуд. Можна показати кілька сцен з різним поведінкою за столом, щоб діти запам'ятали, як слід поводитися під час їжі. Доцільно вироблені правила поведінки вивісити в класному куточку, щоб вони наочно нагадували дітям правила поведінки за столом.)

Як поводитися в їдальні

• Входити в їдальню треба організовано.

• Не штовхайся, не кричи, дотримуйся порядок.

• Перед їжею завжди мий руки.

• Не розмовляй під час їжі.

• Не відсувай свою брудну тарілку в бік сусіда.

• Прибери за собою посуд.

• Скажи «спасибі» тим, хто тебе нагодував.

Вчитель. А тепер послухаємо вірш Р. Остера «Поради навпаки».

Учень.

Якщо руки за обідом

Ви забруднили салатом

І соромитеся про скатертина

Пальці витерти свої,

Опустіть непомітно

Їх під стіл і там спокійно

Витирайте руки

Про сусідські штани.

Вчитель. Чому так не треба поводитися за столом? А як вчинити правильно?

Добре поводься в шкільній їдальні

Дзвінок! Всі дружно юрбою

В столову летять стрілою.

А тут є свої правила,

Запам'ятай їх і повтори!

Їж акуратно, не поспішай,

Не бризкай, на підлогу не криши,

Хліб бережи і шануй,

Його всюди не кидай,

Поїв - і прибери, друже мій,

Свою посуд за собою.

Фізкультхвилинка

Вчитель. Давайте трохи відпочинемо і вивчимо гру «Крижинка, картопля і метелик».

- Скажіть, хлопці, якщо ви в руках потримали панну і руки замерзли, і як їх треба буде після цього зігріти? (Подихати в долоні, зігнуті «чашечкою».) Правильно, подихати в долоні.

- А якщо у вас в руках виявилася раптом гаряча картопля, тоді як треба вчинити? Правильно, відкинути її від себе, щоб не обпектися. (Зробити кидки вперед пальцями долонь.)

- А якщо у вас в руках виявилася метелик, то її треба дбайливо підняти вгору, щоб вона змогла злетіти в небо. (Підняти долоні догори.)

Тепер ваше завдання: не помилитися, коли я називаю одне з трьох слів - крижинка (дихаємо на руки), картопля (кидаємо її вперед), метелик (піднімаємо долоні вгору).

Після цього кілька разів вимовити: «Крижинка, картопля і метелик».

Продовжуємо нашу подорож. А куди ми зараз потрапимо, дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Кімната - сховище.

Панує в ній тиша.

Там багато цікавого

Дізнаєшся для себе.

Учні. Це бібліотека.

Вчитель. Для чого в школі потрібна бібліотека? (Вислуховуються висловлювання дітей.)

Намагайся побільше дізнатися

Жаба книжок не читала,

І хоч заданья виконувала,

Навчалася слабо. І подружка

Таку пораду дала Жабі.

 

Мене послухай, люба,

Я абсолютно твердо знаю,

П'ятірки хочеш отримувати -

Так більше книг повинна читати.

 

Ти кожен раз в години дозвілля

За читання сідай, подруга.

Трохи книжку почитай -

Розумнішим будеш, так і знай!

Вчитель. Головне скарб бібліотеки - книга, джерело знань. Книга потрібна всім, тому поводитися з нею треба дбайливо. Може статися так, що книга може «захворіти». Як ви думаєте, чому? Бережіть книги! Це найголовніше багатство, яке люди можуть передати своїм нащадкам. А як правильно вести себе в бібліотеці?

Пам'ятка поведінки в бібліотеці

• В бібліотеці треба дотримуватися порядок, вести себе тихо, голосно не розмовляти.

• Увійшовши, треба привітатися з бібліотекарем, а отримавши книгу, обов'язково сказати «спасибі».

• Книгу треба брати тільки чистими руками.

• У книзі не можна загинати кути, слід користуватися закладкою.

• Якщо книга пошкоджена, її треба «полікувати».

• Бібліотечні книги треба особливо берегти, так як вони призначені для багатьох людей.

(Пам'ятку можна подарувати кожній дитині.)

Вчитель. Є ще одне важливе приміщення в школі. Це - актовий зал. Туди ми з вами будемо ходити на концерти, свята, вистави. Як вести себе в актовій залі?

Пам'ятка поведінки в актовій залі

• На свято приходь у святковому одязі, підтягнутим, причесанным, в начищеному взутті.

• Зайняти своє місце треба спокійно, не заважаючи оточуючим; непристойно, випереджаючи всіх, штовхаючись, бігти, щоб сісти раніше за інших.

• В очікуванні початку свята або концерту слід проявляти терпіння. Можна розмовляти, не можна кричати, штовхатись, бігати.

• Як тільки оголошується початок вистави, треба припинити всі розмови, уважно дивитися і слухати.

• Не переходьте з місця на місце і не йдіть до закінчення заходу.

• Не смійтеся, якщо на сцені щось не ладиться, виникла якась незручність (наприклад, якщо виступаючий забув текст, зніяковів, впав під час танцю).

• Після закінчення, не штовхаючись, вийди спокійно із залу. Не квапся. Не забудь подякувати артистам.

Вчитель. Подорож в класі закінчилося. Тепер ми вирушаємо на екскурсію по школі. Побуваємо в роздягальні, їдальні, бібліотеці.

(Під час екскурсії повторюються і закріплюються отримані знання.)

Підведення підсумків

- Що ви запам'ятали з нашої подорожі?

Додатковий матеріал

Пісня бібліотечних книг

До нас, безпритульні книжки - каліки,

У просторі зали бібліотеки!

Книжки - волоцюги, книжки - нечупари,

Тут з паперу пошиють вам сорочки.

З перкалю куртки пошиють,

Вилікують скоро і паспорт дадуть.

До нас, безпритульні книжки - каліки,

У просторі зали бібліотеки!

С. Маршак

- Кого кличуть у бібліотеку? Чому?

- Чому книжки стали каліками?

- Як у бібліотеці можуть допомогти таким книжкам?

Ми навчимося, багато будемо знати,

Будемо наші правила Дружно виконувати.

Н. Найдьонова

- Чого ви збираєтеся навчитися в школі?

- Які правила ви знаєте?

(Можна поговорити з дітьми про правила поведінки на шкільному подвір'ї. Шкільний двір - це обличчя школи. Щоб воно було красивим, на ділянці школярі висаджують квіти і самі доглядають за ними. Слід берегти зелені насадження.)

Рада навпаки

Якщо ви з друзями разом розважатися у дворі,

А з ранку на вас наділи ваше нове пальто,

То не варто повзати в калюжах і кататися по землі

І підійматися на паркани, повисаючи на цвяхах.

Щоб не псувати і не бруднити ваше нове пальто,

Потрібно зробити його старим. Це робиться так:

Залазьте прямо в калюжу, покатайтеся по землі.

І трошки на паркані повисіть на цвяхах.

Дуже скоро стане старим ваше нове пальто,

Ось тепер спокійно можна веселитися у дворі.

Можна сміливо повзати в калюжах і кататися по землі.

І підійматися на паркани, повисаючи на цвяхах.

Р. Остер

- Як не треба вести себе на шкільному подвір'ї та у дворі свого будинку? А як треба?

Коломийки

У школі продзвенів дзвінок,

Всі ми поспішаємо на урок.

А Максим приплентався в клас

Із запізненням на годину.

 

Восьмий рік вже пішов

Дівчинці Танюшке.

Пора в школу збиратися -

У бік іграшки.

 

Першачки навчилися

Цифри різні писати:

Чи То 7, чи 5 -

Нічого не розібрати!

 

Ну а прописи у нас -

Просто чудо!

Ми малюємо там звірят

І пишемо пропозиції!

 

Рано в школу я пішла,

Так хочеться вчитися!

Хоч і немає мені семи років,

Будуть мною пишатися.

 

Дві подружки-першокласники,

Довгі коси,

Дуже люблять поговорити,

Немов дві синички.

 

Продзвенів дзвінок по школі.

Починається урок.

Немов смерч летить підстрибом

Спізнився хлопчина.

 

За обідом я крутилася -

Вправо, вліво і кругом!

З Олею, Катею я базікала,

Облила їх молоком.

 

Букварі нас навчили

Різні вірші писати.

Складати свої коломийки

Будемо далі продовжувати!

Основні правила для повторення

• У школу варто приходити акуратно одягненим, причесанным.

• Усі шкільні речі повинні бути в порядку, акуратно покладені в портфель.

• У школу треба приходити вчасно, без запізнень. Коли входиш у школу, не штовхайся, не поспішай випередити всіх, перед входом добре витри ноги.

• Хлопчики при вході в школу знімають шапки.

• Коли входиш у клас, привітайся спочатку з учителем, а потім з товаришами.

• Якщо ти спізнився на урок і заходиш в клас після дзвоника, запитай дозволу вчителя.

• Якщо в клас входить дорослий (учитель, директор, батько), всі дружно, але тихо і спокійно встають за партами, вітаючись увійшов. Сісти можна тільки після дозволу.

• Якщо вчитель задає питання класу і ти хочеш відповісти, не викрикуй, а підніми руку. Руку треба піднімати і тоді, коли хочеш запитати що-небудь у вчителя.

• Звертаючись з проханням до вчителя або товаришам, вживай «ввічливі» слова: «будь ласка», «дякую».

• Бережи свою парту, не ламай її, нічого не пиши на ній, не царапай, не псуй гострим предметом.

• Виходити на зміну можна тільки після того, як дозволить учитель.

• В коридорі не можна бігати і кричати.

• Під час змін можна грати в різні ігри.

• З усіма дорослими, яких зустрічаєш перший раз у цей день у школі, треба здороватися.

• Якщо в дверях зустрівся дорослий, поступися йому дорогу. Якщо поруч з тобою йде дівчинка, пропусти її вперед.

• Папірця, недогризки варто кидати в спеціальний кошик, смітник.