Реклама












Конспект НОД у підготовчій групі на тему "Знайомимося з емоціями"


Конспект проведення освітньої діяльності у підготовчій групі на тему "Знайомимося з емоціями"
Автор: Чукмарева Марія Миколаївна, вихователь, МБДОУ Пычасский дитячий садок №2, с. Пычас, Удмуртія
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект проведення НСД для дітей старшої і підготовчої груп по темі "Знайомимося з емоціями". Даний матеріал буде корисним для вихователів старших і підготовчих груп. Даний матеріал допоможе познайомити дітей з емоціями - радість, гнів, страх, смуток в ігровій формі.
Інтеграція областей: " Комунікація", "Читання художньої літератури!,
" Пізнання", "Соціалізація", " здоров'я".
Мета: познайомити дітей з емоціями (радість, гнів, страх, смуток), використовуючи піктограми.
Завдання:вчити дітей передавати заданий емоційний стан, використовуючи різні виразні засоби; викликати інтерес до заняття;розвивати вміння розуміти свої почуття та почуття інших людей і розповідати про них;виховувати позитивне ставлення один до одного.
Матеріал та обладнання: скриня, дзеркала за кількістю дітей, картинки із зображенням будинкових (радість, смуток, страх, гнів); сонечко (м'яка іграшка); намальовані геометричні фігури на кожну дитину; олівці кольорові, фломастери; текст казки; медальки на кожну дитину.
Хід:
Організаційний момент.
Дорогі хлопці,мені дуже приємно бачити вас здоровими, красивими і в хорошому настрої. Для того, щоб привітати один одного нам допоможе гра" Здрастуйте!» . Зараз ви мене уважно слухайте і вимовляєте слово " здрастуйте" тільки ті, кого я назву. Наприклад, якщо я скажу слово «хлопчики» вітатися повинні тільки хлопчики, а дівчатка в цей час мовчать і навпаки. Ну що, спробуємо?
- Привіт всі!
- Здрастуйте, дівчатка!
- Привіт, хлопчики!
- Привіт (називати дітей іменами). Молодці!
Хлопці, подивіться, що у мене в руках? (Сонечко).
Гра «Сонечко»
Сонечко хоче познайомитися з вами, зігріти вас своїм теплом. У кого з вас в руках буде сонечко, той назве своє ім'я лагідно ( Маша - Маша ...). Зараз я вимовлю чарівні слова і ми почнемо грати.
Ходить сонечко по колу
Дарує діточкам свій світ.
А зі світлом до нас приходить
Дружба - сонячний привіт.
Ось ми і познайомилися з сонечком. Воно нам допомогло дізнатися, що у вас у всіх дуже красиві і ласкаві імена, тому давайте намагатися називати один одного лагідно, як можна частіше.
Основна частина.
Сьогодні нас з вами чекають чарівні казки, захоплюючі ігри та ще багато чого цікавого. Отже, почнемо нашу захоплюючу подорож у світ казкових історій.
Увага! Увага!
Дорогі діти
Чудеса зараз прийдуть
Цікаво буде тут!
Я на вас подивлюся
Та й розповім казку
Казка не проста
Цікава така. ( у цей час педагог висуває « чарівний» скриня)
А ось і перше чудо. Це, хлопці, не просто скриньку, а скриня казок і чудес. А хто знає, що в ньому може лежати? Хочете дізнатися, що в ній лежить? ( вихователь заглядає у скриня) А в ній лежить казка. Отже, сядьте зручніше і слухайте.
Робота з казкою «Будинкові»(Розповідання казки з показом предметних картинок будинкових (радість, смуток, страх, гнів))
«Ви знаєте, що в кожному будинку живуть домовики? Вдень вони тихо дрімають в затишних куточках, а ввечері вони вилазять, запалюють свічку і сідають навколо неї.

І тоді будинкові починають свої тихі розмови. Вони дуже люблять поговорити. Особливо їм цікаво розповідати різні історії, які трапляються з нами днем. Але оскільки будинкові вдень сплять, вони дуже люблять слухати наші історії. Просто мріють, щоб їм хто-небудь що-небудь про себе розповів.

Причому всі наші будинкові - абсолютно різні, як і ми з вами. Один любить веселі історії, любить стрибнути на долоньку і чекає, блиснувши очима, коли з ним поділяться радістю! А ось його приятель більше любить історії сумні. Пригорнеться пухнастим боком, слухає і дуже-дуже оповідачеві співчуває, а іноді може навіть і поплакати. Третій домового подобаються історії сердиті. Насупить Брови, кулачки стисне і слухає, затамувавши подих, історію, у якій є якийсь лиходій або кривдник. Сердиться, співпереживає! Четвертий домовик воліє страшні історії. Пряниками не годуй - дай послухати і злякатися! Тільки вушка дрібно тремтять, та шерсть дибки стає.
Так непомітно проходить вечір будинкових. Після незвичайних історій кожен домовик приймається за роботу: хтось візьметься за прибирання ,прибере розкидані іграшки, хтось приголубить кішку і покаже , де ховається мишка, а хтось наведе порядок в холодильнику. Для кожного знайдеться робота!
Під ранок, втомлені від роботи будинкові, вкладаються спати в свої темні затишні куточки, щоб відпочити і набратися сил на наступну ніч.
Тиша! У будинкових очі закриті, а вушка на маківці - чекають цікавих історій, які відбудуться з нами днем».

Бесіда за казці.
- Цікава казка? Чим вона вам сподобалася?
- Хлопці про кого була ця казка?
- Будинкові роблять вдень, ввечері, вночі?
- Як ви думаєте, вони схожі один на одного? ( Ні) А чим вони не схожі, хто які історії любив слухати?
- А давайте ми разом подумаємо і скажемо, від яких історій могли будинкові сумувати, радіти, обурюватися і навіть боятися?
- А який домовик вам більше подобається? Чому?
( Словникова робота: дрімають в затишних куточках, співчуває, насупить брови, та шерсть дибки стає, вушка на маківці )
Физзминутка «Будинкові»
4 веселих домовичка
Праздничною вночі
Розгулялися занадто.
Вставши навшпиньки
Один закружляв у вальсі,
А другий спіткнувся
І ніс собі розквасив.
Третій стрибав до небес
З неба зірки цапал.
А четвертий топал ,
Як ведмедик клишоногий
Цієї ночі домовиком було дуже весело!
Робота з дзеркалами.
А в нашому скриньці - чудес ще щось є. Подивіться, адже це дзеркала! Будинкові , напевно, спеціально поклали в коробку дзеркала для того, щоб ви , хлопці, подивилися в них і побачили, які ви буваєте сердитими, веселими, сумними і коли ми чогось боїмося.»
Давайте візьмемо дзеркала і подивимося в них, які ми з вами гарненькі. Погладимо себе по голові, поправимо зачіску.
1) Подивіться, якого будинкового я показую? (Злого: насупить брови, кулачки стисне).
Пропоную подивитися у свої дзеркала і показати, як ми можемо злитися. Подивіться один на друга.Вот які ви буваєте, коли ви злитеся! ( робота з дзеркалами)самі собі Подобаєтеся?
2) А це домовик? (Сумний, печальний: співчуває, а іноді може навіть, і поплакати).
А тепер ми спробуємо з вами посумувати. Чому нам буває сумно?
( робота з дзеркалами : Діти зображують сумний вигляд. Куточки рота опущені)
3) Веселий (рис. 3)
А у цього домовика, який настрій? Цікаво, у вас часто буває гарний настрій? Любіть сміятися від душі і радіти, правда? (робота з дзеркалами : діти зображують веселий настрій)
4) Як ви думаєте , а цей домовик які історії любить слухати? (Страшні, він любить боятися: тільки вушка дрібно тремтять, та шерсть дибки стає) А ви хлопці, чого ви найбільше боїтеся? ( Висловлювання дітей) Давайте уявимо, що ми побачили щось страшне! (робота з дзеркалами: страх. Рот трохи відкритий, очі широко відкриті, брови підняті)
Добре, а зараз складемо дзеркала назад у скриньку чудес і продовжимо нашу подорож.
Але на цьому дива ще не закінчуються. Скоро казка мовиться, та не скоро діло робиться. А що це лежить в нашому скриньці? (відповіді дітей) Правильно, це, геометричні фігури, але вони не прості, а зачаровані. Вам потрібно перетворити їх в обличчя будинкових з допомогою чарівних олівців, які лежать на столі. Подумайте, яких будинкових вам найбільше хочеться намалювати.
Вправа «Домалюй предмет»
Дітям пропонується домалювати дві геометричні фігури (овал і квадрат) і сказати, що це або хто це і який (сумний, веселий, тощо). Пояснити, чому.
3. Заключна частина.
Вправа « Сонячний промінчик»
Подивіться хлопці в нашій коробці чудес що - небудь залишилося? Але ви не турбуйтеся, тому що цей чарівний скринька і в ньому, я думаю, ще багато чого цікавого! Але зараз я пропоную закрити скриньку для того, щоб будинкові в ньому відпочили і набралися сил на вечір.
Поки наші будинкові сплять до нас у групу забігли сонячні промінчики, вони втратили своє сонечко, але ще вони хочуть пограти з вами. Зараз ми всі закриємо очі і послухаємо мене.
Вправа «Сонячний промінчик».
(Діти в колі з закритими очима)
Ми працювали, втомилися.
Присіли відпочити і задрімали.
Але ось прибіг сонячний промінчик:
Торкнувся наших очей - відкрийте очі;
торкнувся чола - поворушіть бровами;
торкнувся носа - наморщите ніс;
торкнувся губ - поворушіть губами;
торкнувся підборіддя - порухайте щелепою;
торкнувся плечей - опустіть і підніміть плечі;
торкнувся рук - потрясіть руками;
торкнувся ніг - подрыгайте ногами.
Сонячний промінчик пограв з вами й зник - вставайте, хлопці.

Що вам найбільше сподобалося? Чому? ( Висловлювання дітей). За вашу доброту і увагу сонечко вас нагороджує медальками. (діти нагороджуються медалями із зображенням сонечка) Будьте завжди добрі і уважні один до одного!
Дякую за роботу!