Реклама












Конспект заняття з ОБЖ у підготовчій групі


Конспект заняття призначений для дітей 6-7 років.
Цілі заняття.
Освітня: закріплювати знання дітей про елементарні правила безпеки в лісі, орієнтуватися в надзвичайній ситуації.
Розвиваюча: розвивати увагу, пам'ять, мислення при розв'язанні проблемних ситуацій, інстинкт самозбереження.
Виховна: виховувати дбайливе ставлення і відповідальність за навколишню природу. Виховувати почуття колективізму, розвивати комунікативні навички.
Хід заняття.
Вихователь. Скажіть, яка зараз пора року?
Діти. Весна.
Вихователь. За якими ознаками ви це визначили?
Діти. Стало тепліше. Стало пригрівати сонце. Сніг майже розтанув. На деревах набухають бруньки. Біжать струмочки. Люди одягли полегшену одяг.
Вихователь. В таку погоду дуже хочеться поїхати в ліс на прогулянку. Давайте закриємо очі і уявімо собі, що їдемо на автобусі в ліс.
(Звучить тиха музика.)
Ми з вами їдемо вулицями міста і виїжджаємо на велику широку дорогу, що веде до лісу. Світить яскраве сонце. Чується шум проїжджаючих повз машин. Ось ми і приїхали до лісу.
Відкриваємо очі. Як гарно навкруги.
І поки ми з вами не увійшли в ліс, скажіть, яка небезпека може чекати нас в лісі?
Діти. У лісі можна заблукати.
Вихователь. Правильно, в лісі можна заблукати, тому до лісу ходити одному не можна, особливо - дітям.

«Найголовніше правило
Повинні всерйоз все усвідомити
Без дорослих в ліс не ходити!
Адже так легко заблукати:
Піти з дому далеко
І не знайти тому шляху...
І більше до мами не дійти»

У лісі потрібно триматися разом з батьками. Але якщо раптом ти втратиш з виду батьків, кричи голосніше, щоб можна було знайти один одного по голосу.
Якщо ви заблукали в лісі, не піддавайтеся паніці, не біжіть куди очі дивляться, присядьте, уважно прислухайтеся до звуків, може бути, ви почуєте шум машин, поїздів, гавкіт собак, говорять про близькість людей. Постарайтеся зрозуміти, звідки йде звук, і йдіть в цьому напрямку. Якщо звук стає голосніше - ви йдете правильно.
Збираючись відпочивати на природі, який одяг потрібно одягати?
Діти: на прогулянку в ліс потрібно надягати довгі штани, светр з довгими рукавами, шапочку і підняти комір. Одяг повинна бути світлою. Відкриті ділянки тіла намазати маззю від комарів.
Вихователь: чому?
Діти: такий одяг вбереже від укусів комах. А на світлому одязі швидше, ніж на темній побачиш комаха.
Вихователь: будь лісових комах ви знаєте?
Діти: комарі, коники, оси, мухи, бабки, кліщі, сонечка, бджоли, метелики, шершні, джмелі, гусениці.
Вихователь: які з цих комах жалкі? Чому?
Діти: комарі, оси, бджоли, джмелі, шершні.
У цих комах є жало, вони можуть вжалити.
Вихователь: як потрібно вчинити, якщо вас вжалило комаха?
Діти: витягнути жало, промити ранку, покласти на ранку холод (можна покласти носовичок, змочений холодною водою).
Вихователь: а зараз пограємо в гру (фізкультхвилинка). Я буду називати вам комах, а ви будете плескати в долоні, коли почуєте назву жалящего комахи; тупотіти ногами, якщо почуєте назву інших комах.
(Сонечко, коник, бджола, бабка, комар, сарана, оса, муха, жук, джміль, метелик, світлячок, кліщ, гусениця)
Вихователь: ось ми з вами вийшли на лісову галявину. Подивіться скільки тут ягід . Давайте зберемо ягоди в кошик.
(Діти по черзі беруть картинку, називають ягоду, описують її).
Молодці, ви знаєте багато лісових ягід.
(Вихователь показує картинки отруйних ягід).
Як називаються ці ягоди?
(Вовче лико, блекота, вороняче око.)
Чим вони небезпечні?
(Якщо діти не можуть, розповідає вихователь).
При зборі диких ягід в лісі слід проявляти обережність, щоб у кошик не потрапили отруйні ягоди. За своїми зовнішніми даними вони дуже красиві, апетитні і не викликають побоювань, тому і можуть потрапити не лише в кошик, але і в рот недосвідченому і некомпетентній збирачеві, а це загрожує часом смертельною небезпекою.
Основне правило - "Сумніваєшся - не бери!"
Що ще можна знайти в лісі?
Діти: гриби.
Вихователь: які гриби ви знаєте?
(Діти перераховують гриби)
На які групи ми можемо розділити гриби? (Їстівні і неїстівні).
Чому гриби називаються неїстівні?
Діти: ці гриби отруйні, ними можна отруїтися.
Вихователь: чи можна зривати і топтати отруйні гриби?
Діти: отруйні гриби потрібні лісовим мешканцям, вони ними лікуються.
Вихователь: На нашій галявині багато різних грибів, давайте зберемо їстівні гриби, а отруйні чіпати не будемо.
(Діти збирають муляжі їстівних грибів, називають ці гриби, а муляжі отруйних грибів не чіпають).
Не всі гриби - наші друзі. Є і вороги - отруйні гриби.
І якщо людина з'їсть їх, тоді настане важке отруєння.
Що треба зробити, якщо ви сумніваєтеся їстівний гриб або отруйний?
Діти: Запитати у дорослих.
Вихователь: А якщо ви так і не знаєте їстівний чи не їстівний тоді не зривайте.
Про які небезпеки в лісі ми говорили? Про що ми повинні пам'ятати, вирушаючи в ліс?
(Відповіді дітей).