Реклама












Конспект прогулянки в ГПД навесні


Конспект прогулянки для молодших школярів навесні

Конспект прогулянки в групі продовженого дня.

Тема прогулянки. Розглядання гілочок дерев у березні

Цілі: уточнити уявлення дітей про гілках дерев; закріпити знання дітей про те, що дерево - живий організм, який потребує воді і теплі; закріпити вміння малювати пальцями; викликати у дітей бажання підбадьорити лісового гостя; виховувати любов до природи.

Обладнання: іграшка Зайчик-Любознайка, мішечок з гілочкою верби (нераспустившейся), гілочки з розпустилися листочками, фарби, аркуш ватману.

Попередня робота: спостереження за деревами; принести у групу кілька гілочок, що впали на землю після сильного вітру; поставити одну з них в порожню банку, решта - в банку з водою; розглядання картинок, на яких зображено листя тополі, берези.

Словникова робота: тополя, береза, нирки, листя, підбадьорити, підняти настрій, клейкі.

Хід заходу

Вихователь знаходить на вікні лист. Читає вірш Е. Карагановой «Листа».

Хтось кинув мені в віконце.

Подивіться, лист.

Може, це промінчик сонця,

Що лоскоче мені обличчя?

Може, це воробьишка,

Пролітаючи, упустив?

Може, кіт лист,

Як мишку, на віконце заманив?

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку, щоб дізнатися, від кого прийшов лист.

Довгі вушка, швидкі лапки,

Стрибає спритно, любить морквину.

Діти відповідають, що це загадка про зайця.

Вихователь або один з учнів зачитує лист.

«Здрастуйте, дорогі хлопці! Мені дуже страшно і сумно в зимовому лісі. Скоро прийду до вас у гості. Зайчик-Любознайка».

Лунає стукіт у двері шафи. Вихователь відкриває дверцята, і з'являється автор листа - Зайчик-Любознайка (лялька). Вітається з дітьми.

Вихователь звертає увагу дітей на те, що Зайчик сумний. Запитує у нього про причину його смутку.

Зайчик-Любознайка відповідає, що він дуже любить весну, коли яскраво світить сонце, на деревах з'являються перші зелені листочки, а на вулиці, незважаючи на те що прийшов березень, господарює зима: мете заметіль, земля вкрита сніговим килимом, і ще довго чекати справжньої весни.

Вихователь запитує дітей, як підбадьорити Зайчика, підняти йому настрій. Загострює увагу дітей на гілочках дерев, які принесли з вулиці.

Зайчик-Любознайка радіє зелених листочків і просить дітей розповісти йому про це диво.

Він розмовляє з дітьми:

1. Що це?

2. Як ці гілочки з'явилися у нас в групі?

3. Навіщо ви їх принесли з вулиці в групу?

4. Чому на гілках дерев, які знаходяться на вулиці, немає листя?

5. Чому в групі (в приміщенні) розпустилися листочки?

Уточнення вихователя: дерева - живі організми, їм для життя потрібні світло, тепло.

Вихователь пропонує дітям сісти на стільці, розставлені півколом. Підносить до кожної дитини банку з гілочками і пропонує понюхати листочки, помацати їх пальцями.

Бесіда Зайчика-Любознайки з дітьми:

1. Якого кольору листя?

2. Пахнуть вони?

3. Приємний запах?

4. Які листочки на дотик?

Вихователь узагальнює відповіді дітей, вимовляє слово «клейкі».

Зайчик звертає увагу, що на гілочці, що стоїть в іншому банку, немає листочків, запитує дітей чому. Він показує на нирки і цікавиться, що це і навіщо потрібні бруньки на гілочках. Якщо діти не можуть відповісти, вихователь уточнює послідовність появи листочків.

Вихователь каже, що дерева - живі організми і для життя їм потрібна вода. Пропонує налити воду і в цю банку поставити принесені сьогодні з прогулянки гілочки і надалі поспостерігати, що буде.

Зайчику шкода гілочки, які залишилися на вулиці. Запитує дітей, як же їм допомогти.

Вихователь пропонує намалювати велике гарне сонечко, щоб стало тепліше і скоріше настала весна.

На аркуші ватману намальований великий жовтий круг. Діти пальцями малюють промінчики сонця.

Вихователь і Зайчик-Любознайка дякують дітям за те, що, незважаючи на примхи зими, яка не хоче поступатися весні, він побачив весну, зелене листя. За те, що діти намалювали величезний сонечко, яке тепер буде гріти землю, і весна неодмінно настане. Пропонує дітям пограти в гру «Зайчик сіренький сидить...».