Реклама












День знань у 2 класі. Сценарій


Сценарій ігрової програми для 2 класу «Подорож у лісову школу»

Автор: Курушина Нелля Миколаївна, вчитель початкових класів, МБОУ ЗОШ з поглибленим вивченням окремих предметів №2 , Волгоградська область, місто Волзький

Опис роботи: Дана методична розробка буде корисною вчителям початкових класів. Ігрова програма орієнтована на другокласників, рекомендується даний сценарій для 1 вересня.

Цілі:

- привітати дітей і дорослих з першим навчальним днем;

- викликати інтерес до школи, класу;

- виховувати культуру поведінки;

- прищеплювати інтерес до читання, до книги;

- розвивати дружні відносини між хлопцями.

Обладнання:

- повітряні кулі, плакат «1 Вересня», «День Знань»;

- осінні листочки, малюнок лисиці, лева, ведмедя, зайця, зображення лісової школи, ваза.

- на партах у дітей малюнок дівчинки (хлопчика) з портфелем, квітка.(за кількістю дітей).

Хід заходу:

Діти під музику заходять до класу, сідають за парти.

Вчитель:

- Здрастуйте, дорогі хлопці! Зі святом, з днем знань! В цей день всі дороги ведуть до школи. Ось і пройшли веселі канікули, і ми знову зібралися в нашому класі. За літо ви відпочили, підросли, зміцніли і вже відрізняєтеся від малюків першокласників. Будьте для них прикладом у всьому: в навчанні, поведінці. Попереду у нас з вами нові уроки, складні завдання, важкі диктанти. Але сьогодні у нас свято. Ми з вами здійснимо подорож у лісову школу. Ви готові?

Діти: Так!

Вчитель: Тоді закриваємо очі і поїхали!

(звучить запис стукоту коліс)

Вчитель: Ми з вами на лісовій галявині. Вгадайте, хто нас зустрічає першим? Руда господарочка з лісу прийшла, всіх курей перерахувала і з собою забрала.

Діти: Лисиця.

(На дошці з'являється зображення лисиці)

Вчитель: Лисиця приготувала для вас загадки. Слухайте уважно.

№1 - В шкільній сумці я лежу, як ти вчишся, скажу. ( щоденник )

№2 - То я в клітку, то в лінійку. Написати за ним зумій-но! Можеш намалювати, що таке я? (зошит)

№3 - Якщо їй роботу даси - даремно трудився олівець. (гумка)

№4 - Не кущ, а з листочками, не сорочка, а зшита. Не людина, а розповідає. (книга)

№5 - Він зізнався ножу: без роботи я лежу. Построгай мене, дружок, щоб я міг працювати. (олівець)

№6 - Зростанням малий, та молодецький, від мене поскакав. Хоч надутий він завжди,- з ним ніколи не нудно. (м'яч)

№7 - Сам пустий, голос густий, дріб вибиває, дітей збирає. (барабан)

Вчитель: Молодці! Але лисичка приготувала ще одне завдання. Візьміть малюнок учня у себе на столі. Давайте допоможемо йому зібратися в школу. Намалюйте в портфелі необхідні речі.

(Діти малюють під музику)

Вчитель: А тепер дізнайтеся наступного учні лісової школи. Звір волохатий, клишоногий, він смокче в барлозі лапу. (ведмідь)

Вчитель: Правильно. Ведмідь так поспішав до школи, що забув правила поведінки учнів. А ви, хлопці, пам'ятаєте? Допоможіть Ведмедика.

(Діти пригадують правила поведінки в школі.)

Гра « Топай-плескай»

Вчитель: Я пропоную вам зіграти в гру. Якщо я говорю правильно, то ви аплодуєте, а якщо неправильно, то ви йдете.

-Обзиватися

-Розв'язувати задачі

-Спати на парті

- Кататися на стільці

- Вітатися з учителем

- Малювати в підручнику

- Читати книги

- Перебивати вчителя

- Бути прикладом для оточуючих

Молодці!

Вчитель: А інший учень лісової школи дуже любить уроки читання. Він найголовніший із звірів. Він всіх важливіше і всіх сильніше. Хто це?

Діти: Лев.

Вчитель: Лев хоче дізнатися вгадаєте ви ці казки?

1) « З'явився на пташиному дворі маленький пташеня - каченя, і до того він був потворний: з великою головою і довгою шиєю, що птахи його не прийняли в свою сім'ю.

(Казка Х.К. Андерсена «Гидке каченя»)

2) У якій казці дівчинка йде в ліс взимку за квітами?

(С. Маршак «12 місяців»)

3)Яким дуже незвичайним видом транспорту скористався герой російської народної казки, щоб потрапити до царя палац? Як звали цього героя і що це за казка?

(Пічкою, Омельку, «По щучому велінню»)

4) Які слова треба було сказати, щоб цветик - семи-цветик виконав усі бажання?

(«Лети, лети, пелюстка, через захід на схід, через північ, через південь, повертайся, зробивши коло. Лише торкнешся ти землі, бути по-моєму вели».)

5) « Я прийшла з казки Андерсена. Моє ім'я означає міру довжини в 2,5 см. Як мене звуть?

(Дюймовочка)

6) Кому дали дуже смішне ім'я, тому що він впав зі столу?

(Чебурашка)

7) У якій казці присутні ці предмети: шапочка червоного кольору, кошик з пиріжками, букет квітів?

(Ш. Перро «Червона шапочка»)

Вчитель: Молодці, хлопці. А нас з вами чекає ще один учень лісової школи. Не баранчик і не кіт, носить шубу круглий рік. Шуба сіра для літа, для зими іншого кольору.

Діти: Заєць.

Вчитель: Зайчик приготував вам веселі задачки.

1) В садку гуляв павич, підійшов ще один. Два павичі за кущами. Скільки їх? Рахуйте самі.

2) Чотири зайця йшли зі школи. І раптом на них напали бджоли. Два зайчика ледве врятувалися. А скільки не встигло?

3) Під кущами біля річки жили хрущі. Дочка, син, батько і мати. Хто встиг їх порахувати?

4) Шість веселих ведмежат за малиною в ліс поспішають. Але один малюк втомився, відстав від товаришів. А тепер знайди відповідь: скільки ведмедиків попереду?

5) Дарує бабуся-лисиця трьох внучат рукавиці:-Це вам на зиму, онуки, рукавичок по дві штуки. Бережіть, не загубіть, скільки всіх, перерахуйте!

6) Білка, їжак і єнот, вовк, лисиця, малятко кріт були дружні сусіди. На пиріг прийшли до ведмедя. Ви, хлопці, не позіхайте: скільки всіх звірів, вважайте.

Вчитель: Ви молодці! Наша подорож в лісову школу підходить до кінця. У вас на столах лежать квіточки. Візьміть їх і напишіть всім учням нашої школи добрі напуття на новий навчальний рік.

А тепер наші квіти помістимо у вазу. Це буде букет від нашого класу з добрими побажаннями для всіх дітей нашої школи.

(під музику пісні «Вчать у школі» діти пишуть побажання і приклеюють квіти на ватман із зображенням вази)