Реклама












Конспект уроку математики в 4 класі (програма Занкова) по темі: «Рішення рівнянь різного рівня складності»


Конспект уроку з математики для 4 класу за програмою Занкова

Автор: Матющенко Наталія Андріївна, вчитель початкових класів, державного бюджетного освітньої установи середньої загальноосвітньої школи №914, місто Москва

Опис матеріалу: пропоную конспект уроку, проведеного в 4 класі за програмою Занкова. На уроці використовувалися технології розвивального навчання, учням була надана можливість самостійно вибрати рівень складності вирішуваних рівнянь. Урок відповідає вимогам ФГОС. Даний конспект буде корисний вчителям початкової школи

Мета: формування вміння вирішувати складні рівняння.

Завдання:

Предметні:

формувати вміння класифікувати рівняння за рівнем складності;

Надпредметные:

формувати вміння виділяти ознака для класифікації, класифікувати, ставити мету, робити висновки;

розвивати вміння аналізувати свої дії, здійснювати контроль і самоконтроль;

розвивати логічні вміння: аналіз, порівняння, моделювання;

Особистісні:

розвивати пізнавальні процеси (увага, пам'ять, мислення, монологічне мовлення);

розвивати комунікативні функції (уміння працювати в групі, вести навчальний діалог);

формувати впевненість у собі;

вчити оцінювати свою роботу

УУД

Особистісні УУД:

формування внутрішньої позиції школяра, адекватної мотивації, самооцінки та самосприйняття; вміння аналізувати свої можливості; розвиток пізнавальних інтересів, навчальних мотивів; особиста відповідальність; знання основних моральних норм;; навички конструктивної взаємодії; засвоєння норми взаємодопомоги; уміння аргументувати; застосування метапредметных знань.

Регулятивні УУД:

постановка навчальної задачі; прогнозування результату; вміння планувати роботу; вміння виконувати навчальну задачу; зіставлення своїх дій із заданим зразком; виконання навчального дії різними способами; корекція способів дії в разі розбіжності з еталоном; вміння робити висновки; управління своєю поведінкою - контроль, корекція, оцінка дій; управління часом; взаємоконтроль; рефлексія навчальної діяльності.

Пізнавальні УУД:

уміння актуалізувати свої знання; уміння здійснювати аналіз об'єктів з виділенням істотних і несуттєвих ознак; вміння здійснювати синтез як складання цілого з частин; вибір підстав і критеріїв для порівняння, класифікація об'єктів; підведення під поняття, виведення наслідків; використання моделей і схем для розв'язання навчальних завдань; самостійне створення способів вирішення завдань; вміння робити перевірку; вміння робити висновки.

Комунікативні УУД:

уміння будувати продуктивну взаємодію і співробітництво з однолітками і дорослими; уміння слухати, висловлювати свої думки; участь у колективному обговоренні проблем; уміння встановлювати робочі відносини; прийняття рішення та його реалізація; управління поведінкою партнера - контроль, корекція, оцінка його дій.

Використовуються педагогічні технології, методи та прийоми

ІКТ, системно-діяльнісний підхід; технологія співробітництва

Час реалізації уроку: 45 хвилин

Необхідне обладнання і матеріали: інтерактивна дошка, індивідуальні листи завдань

Хід уроку