Реклама












Конспект відкритого уроку біології у 7 класі


Конспект відкритого уроку по темі «Жгутіконосци, інфузорії»

Автор: Назарова Ірина Петрівна, вчитель біології, МОУ «СЗШ№8», р. Саратова.

Цільова аудиторія: учні 7 класу.

Опис матеріалу: урок біології в 7 класі на тему «Жгутіконосци, інфузорії», побудований у відповідності з програмою базового рівня вивчення предмета «Тварини» в загальноосвітніх закладах, автором якої є В.М. Константинов, В.С. Кучменко, И.Н.Пономарева. Рекомендовано для вчителів. На уроці поглиблюються знання з найпростіших організмів, формуються навички роботи з підручником, мікроскопом. Розвиваються вміння і практичні навички з приготування мікропрепаратів.

Тема: Жгутіконосци, інфузорії. 7 клас.

Тип уроку: Комбінований.

Мета уроку: Познайомитися з зеленої эвгленой, інфузорії туфельки і вольвоксом як колоніальним найпростішим.

Завдання уроку:

1) Освітні - на основі повторення і узагальнення знань з найпростішим поглибити знання з жгутиконосцам і інфузоріям; розвивати вміння висловлювати свою точку зору про значення найпростіших; продовжити формування навичок роботи з підручником, мікроскопом; розкрити особливості будови, процесів життєдіяльності эвглены зеленою, а також вольвокса як колоніального найпростішого; з'ясувати відмінності эвглены від амеби; формувати вміння виділяти головне.

2) Виховна - виховувати правильне ставлення до навколишньої дійсності.

3) Розвиваючі - розвивати світоглядні позиції при зверненні до теми « Жгутіконосци. Інфузорії»; розвивати вміння вести навчальний діалог; розвивати здібності правильно формулювати свої думки в процесі узагальнення з раніше вивченим найпростішим.

Обладнання до уроку: микропрепараты эвглены зеленої, інфузорії туфельки, таблиці «Тип Найпростіші», мікроскопи.

План уроку

Етап уроку

Прийоми і методи

Час(хв

1

Організаційний момент

Словесні.

1

2

Актуалізація знань

Письмова робота за картками з диференційованими завданнями, словесні(бесіда), практичні.

8

3

Вивчення нового матеріалу

Розповідь, бесіда, використання ілюстрацій, мікропрепаратів.

14

4

Закріплення, тренування, відпрацювання вмінь

Практичні(диференційовані завдання), наочні(використання ілюстрацій), робота з книгою.

9

5

Повторення

Практичні(тест), складання таблиць.

3

6

Рефлексія

Словесні.

3

7

Домашнє завдання

Словесні.

1

8

Підсумок уроку

 

1

Домашнє завдання: параграф 4, терміни. Підготувати повідомлення про паразитичних найпростіших.

Хід уроку