Реклама












Конспект інтегрованого заняття з математиці у другій молодшій групі «Чарівна ниточка»


Конспект інтегрованого заняття з математики для дітей другої молодшої групи «Чарівна ниточка»

Автор: Рябченкова Валентина Миколаївна, вихователь другої категорії КДУУ №78 «Пролісок», р. Донецьк

Опис матеріалу: пропоную вихователям другої молодшої групи конспект інтегрованого заняття з математики для дітей другої молодшої групи за темою «Чарівна ниточка» з використанням ниток різної довжини і товщини для зображення геометричних фігур (овал, коло) нетрадиційним способом. Цей конспект також передбачає знайомство дітей з нетрадиційним прийомом малювання ниткою - ниткографией.

Мета:

· навчити порівнювати предмети за величиною: товстий - тонкий, познайомити з геометричною фігурою овал, закріпити поняття про колі, поняття великий - маленький, довгий - короткий, розповісти про призначення ниток, про професії кравця, навчити малювати ниткою (ніткографія);

· розвивати логічне мислення, пам'ять, творчість;

· виховувати працьовитість, самостійність.

Матеріал: нитки різної довжини, різної товщини (за кількістю дітей), геометричні фігури (коло і овал), кошик з клубочками різнокольорових ниток, альбомні листи, фарби, серветки, машина, котик, загадки, вірші «Швачка» Б.Заходер, «Кравчиня» Ст. Орлов, демонстраційний матеріал з теми «Професії», в'язані шапочки з тонких і товстих ниток, ктушки ниток.

Хід заняття

Ігровий момент. На машині приїжджає кіт з кошиком, в якій лежать клубочки ниток (накриті). Вихователь сам (або з дітьми) проговорює "Немає даремно ми вирішили покатати кота в машині, кіт кататися не звик, перекинув вантажівку". Котик з кошиком падає з машини.

Вихователь: Хлопці, а ви хочете довідатись, що в кошику?

- Тоді давайте отгадаем загадку:

Маленький, кругленький

А за хвіст не підняти. (Клубок)

(Вихователь пропонує котику залишитися і подивитися, що діти будуть робити з ниточками).

Вихователь:

- Хлопці, ми вже розглянули клубочки, назвали форму, колір, величину, а зараз дізнаємося, з чого смотали клубок. Послухайте загадку:

Я довга і тонка

І смотана в клубок,

Втекла від кошеня я

В затишний куточок. (Нитка)

(Розглядаємо нитки, різні по товщині, діти називають тонкі і товсті нитки).

- А зараз я пропоную вам дізнатися яка ниточка довга, а яка коротка.

|----------|
|------------------|

(Діти показують, як треба покласти ниточки, щоб визначити їх довжину. Вихователь каже, що ниточки можна зробити геометричні фігури, наприклад коло. Діти роблять два кола. З'ясовуємо, що з якої нитки вийшов маленький коло, а з довгою великий, порівнюємо. Аналогічно, робимо два овалу).

Пальчикова гра

Котик клубок ниток Кінчики пальців однієї руки

Покотив у куточок притиснуті до кінчиків пальців

Покотив у куточок іншої руки (клубок). Рушаємо вперед

Котик клубок ниток (від себе) потім назад (до себе).

Вихователь: Хлопці, а що можна робити з допомогою ниток?

Відповіді дітей: шити, в'язати, вишивати.

(Бесіда про професії швачки. Потім діти розповідають два вірша).

Б. Заходер «Кравчиня»

Цілий день сьогодні шию

Я одягла всю сім'ю.

Почекай трохи, кішка,

Буде і тобі одяг.

Ст. Орлів «Кравчиня»

Я навчилася вишивати

Курей, курчат та півників.

А ще сукня для ляльки

Пошила я з клаптиків.

- Молодець, - сказала мама, -

Ти у нас кравчиня прямо!

Вихователь: Діти, які ви молодці! А зараз я пропонує провести физкультминутку.

По дорозі Катя йшла Діти ходять по колу

Клубок ниточок знайшла. Нахилилися, «взяли»

Маленький Клубок, Показують клубок

Нитки аленький.

Клубок котиться Імітація руху

Ниткою тягнеться.

Я за ниточку взяла, Нахилилися, «взяли»

Потягнула, підняла. Піднімаємо руки вгору

Вихователь:

- Хлопці, а ви любите малювати?

- А чим ви любите малювати?

(Відповіді дітей).

- Я пропоную вам сьогодні помалювати ниткою, уточнюємо, що малювання ниткою - це ніткографія.

Вихователь показує, як треба малювати, діти виконують роботу. Кожна дитина розповідає, що він зобразив і дарує свій малюнок котику. Котик дякує дітей за повчальне заняття і їде.

Заняття було дуже цікавим і повчальним, всі діти взяли активну участь. Кожному хотілося показати котику, що він вміє і що він намалював для нього.