Реклама












Конспект НОД з навчання грамоти у другій молодшій групі


Конспект безпосередньо освітньої діяльності у другій молодшій групі дитячого саду

Тема заняття: «Звук «А»

Автор: Якуніна Ніна Петрівна, вихователь АНО ДО «Планета дитинства «Лада» д/з № 67 «Радість» м. тольятті

Опис матеріалу: даний конспект можна використовувати як самостійне заняття з грамоти за програмою «Розвиток», так і в системі занять з додаткової платної послуги «Предшкольная підготовка»

Цілі:

Освітня область «Комунікація»:

- уточнити і закріпити звук «А» його вимову і артикуляцію;

- сприяти розвитку активної мови дітей слухати, відповідати на запитання;

Освітня область «Пізнання»:

- вчити знаходити відмінності на картинках;

- формувати інтерес до мовленнєвої діяльності, пізнавальний інтерес;

-сприяти розвитку графічних навичок;

Освітня галузь «Здоров'я»:

- удосконалювати мовленнєвий подих;

Обладнання: лялька Жабеня, іграшки, д/і «Мами і малюки», зошити на друкованій основі, воскові крейди.

Хід заняття:

Діти стоять у колі .Приветствие:

- Візьмемося за руки і скажемо: «всім, Всім , доброго ранку!»

Прихід Жабеняти.

- Здрастуйте, хлопці! Давайте познайомимося! Мене звуть Жабеня.

- А тебе?

(діти по черзі називають свої імена).

Жабеня повідомляє, що він заблукав. Не знає, як повернутися додому. Знає, що додому треба їхати на паровозику.

- Давайте допоможемо знайти будинок, сідаємо на поїзд. Поїхали!

Їдемо, співаємо пісеньку:

«Паровоз кричить: «ду-ду!»

Я йду, йду, йду!

А колеса стукають.

А колеса кажуть:

«Тук-тук-тук!»

- Приїхали!

- Хто це гуляє на галявині?

Д/і «Мами і малюки».

- На дереві сидить пташка і пташенята. Подивіться, як широко вони відкривають ротики і кажуть: «А-а-а».

(діти повторюють).

- Під деревом гуляла собачка. Як говорить собачка?

- а-а-ав, а-а-ав!

- А це хто?

- Жаба. Як говорить?

- ква-а-а, ква-а-а!

- Знайшлася мама у Жабеняти. Говорить спасибі. Мама велика, а Жабеня який? (маленький).

Гра «Маленькі і великі».

Робота в зошиті на друкованій основі:

завдання «Проведи доріжку».

- Хто це? (собака) Як гавкає? Де живе? Проведи доріжку до будки.

- Хто це? (лисиця) Де живе? Проведи доріжку.

Заучування потішки «Ладушки»

Ладушки, ладушки,

Спекла бабуся оладки

Маслом поливала,

Детушкам давала.( діти промовляють слова, виділяючи голосом звук «а»)

- Розкажи голосно. Тихо. Пошепки. Як на святі ( виразно).

Прощаємося з Жабеням і його друзями. Сідаємо на паровозик. Їдемо в дитячий сад з пісенькою.

Підсумки.

- Як птенчики відкривали рот?

- Що говорили?

- Як собака гавкає?

- Як Жабеня квакає?