Реклама












Конспект НСД в першій молодшій групі за темою «Паровозик із Ромашкова»


Конспект безпосередньо освітньої діяльності в першій молодшій групі на тему «Паровозик із Ромашкова»

Автор: Бєлашова Тетяна Анатоліївна, вихователь МДАОУ дитячий сад загальнорозвиваючого виду №11 МО Кореновський район

Опис матеріалу: пропоную вам конспект заняття для дітей трьох річного віку, таке заняття застосовується на практиці для розвитку розумових процесів, дрібної моторики, сенсорного виховання дітей. В допомогу вихователям, я веду в дитячому саду студії раннього розвитку і звичайно використовую ігрові заняття в незвичайній формі, ось одне з них.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в першій молодшій групі на тему «Паровозик із Ромашкова»

Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Соціалізація», «Художнє слово», «Пізнання»

Мета: Формування понять «багато», «один», навчання угруповання однорідних предметів за кольором, виділення та вибору предмета з заданим властивістю, активізація дитячого уваги, навчання диференціювання синього і червоного кольорів.

Використовуваний матеріал: намальований паровозик з вагончиками (за кількістю дітей) вагончики синього і червоного кольорів, ваза з штучними квітами серед яких є ромашки за кількістю дітей.

Методичні прийоми: використання музичного оформлення музика з мультфільму, фізкультурна хвилинка «Поїзд», продуктивна діяльність дітей, підведення підсумків, аналіз.

Хід заняття:

1. Гра « Здрастуй паровозик»

Діти сідають на стільці, вихователь включає тиху музику з мультфільму «Паровозик із Ромашкова» і показує дітям намальований паровозик

Вихователь: Подивіться, хто до нас приїхав?

Діти: Паровозик

Вихователь: Це паровозик із Ромашкова . Діти а у нього багато вагончиків?

Діти: Багато

Вихователь демонструє вагончики: Цей вагончик синій, а цей червоний.

Вихователь роз'єднує вагончики і звертається до дітей.

- Я расцепила вагончики, допоможіть мені зібрати червоні в одну сторону, а сині в іншу сторону.

Вихователь дає кожній дитині два вагончики синій і червоний, далі разом з дітьми сортує вагони за кольором

Вихователь: що це за вагончики?

Діти: Червоні

Вихователь: А це, які вагончики?

Діти: Сині

Вихователь пропонує дітям

Давайте причепимо до паровозику спочатку червоні вагончики, візьміть в руку червоний вагончик.

Якщо діти не відповідають, тоді вихователь називає їх сам.

Вихователь: Марина скільки у тебе вагончиків?

Дитина: Один

Вихователь: Якого він кольору?

Дитина: Червоного

Вихователь: Давайте приєднаємо його до нашого паровозику

І так з усіма дітьми, проводити аналогічно і з синіми вагончиками

2. Фізкультхвилинка «Веселий потяг»

Вихователь: А тепер ми пограємо. Я буду паровозиком, а ви вагончиками.

Паровозик один, а вагончиків скільки?

Діти: Багато

Вихователь: Поїхали. Чух - чух - чух, вихователь зображує паровоз, діти стають один за одним зображуючи вагончики

Загудів паровоз

І вагончики повіз

«ча - ча, чу - чу,

Далеко я подамся!»

3. Гра «Збери букет ромашок»

На столі стоїть ваза з штучними квітами

Вихователь: Хлопці я знаю, що наш паровозик дуже любить ромашки, я принесла багато квітів, а ми з вами будемо вибирати ромашки ось такі ( вихователь показує ромашку)

Вихователь повинен стежити, щоб у кожного була тільки одна ромашка

Вихователь: Скільки кольорів у Сашка?

Дитина: Один

Вихователь: Скільки кольорів у Катрусі?

Дитина: Один

Вихователь: Як називаються ці квіти?

Діти: Ромашки

Вихователь: Давайте зберемо букет з ромашок. Скільки кольорів у нашому букеті?

Діти: Багато.

Вихователь: А тепер цей букет ми подаруємо нашому паровозику, але паровозик теж приготував для вас подарунок, вихователь читає вірш Олени Благиной:

- Паровоз, Паровоз,

В подарунок нам привіз?

- Я привіз кольорові книжки.

Нехай читають діти!

Я привіз олівці,

Нехай малюють малюки!

І на підносі для дітей лежать книжки та кольорові олівці, вихователь з дітьми розглядають подарунки.

Дорогі вихователі, такі заняття з дітьми можна проводити частіше, замінюючи героїв тим самим закріплювати за ними поняття « один» і «багато» і звичайно закріплювати основні кольори.