Реклама












Конспект спільної діяльності з дітьми молодшої групи з ліплення


Конспект спільної діяльності з дітьми молодшої групи з ліплення на тему "Ведмедик дуже любить мед"

Автор: Варенцова Олена В'ячеславівна, вихователь, Державне дошкільний бюджетна установа дитячий садок №104 загальнорозвиваючого виду Фрунзенського району

Цілі:

Розширити знання дітей про мед. Розвивати художні навички дітей, дрібну моторику рук. Вчити ліпити бджіл. Виховувати дбайливе ставлення до комах.

Матеріали: Лялька - П'ят, пластилін, заготівлі крилець для бджіл з кальки, набір комах.

Попередня робота:

Намалювати фон на аркуші ватману, приклеїти дерево з намальованим дуплом, вирізати фігурки Вінні-Пуха, П'ята і повітряної кульки.

Хід заняття:

П'ят приходить в гості до хлопців.

П'ят: Привіт хлопці! Як ви поживаєте? Чим займаєтеся?

Діти: Здрастуй П'ят! У нас все добре: ми граємо, гуляємо, веселимося і т.д.

П'ят: Які ви молодці! А я сьогодні дуже расс трійнят. Я втратив свого друга.

Діти: Кого? Вінні-Пуха?

П'ят: Так, мого найкращого друга, Вінні-Пуха. Сова мені сказала, що ви дуже гарні хлопці і можете мені допомогти.

Діти охоче погоджуються допомогти П'яточку і починають шукати Вінні - Пуха.

П'ят: Ну от, і у вас його немає. Що - ж робити? Як же бути? Адже ми з ним збиралися йти в гості до Іа.

Діти: Висловлюють свої припущення.

П'ят: Я, здається, здогадався куди він міг піти. Швидше за все Вінні-Пух пішов шукати мед. Адже він хотів подарувати Іа що-небудь смачненьке.

Діти: так, Так, точно. Адже всі ведмеді люблять мед.

П'ят: Так куди ж він подався? На річку, в поле або в ліс ?

Діти: Він пішов туди, де можна знайти мед, до дерева, де живуть бджоли.

П'ят: Ведмедик дуже любить мед

Чому? Хто зрозуміє ?

Діти: Тому що мед солодкий, смачний та корисний!

Вихователь: А звідки ж мед в травні? Де бджоли його беруть ?

Діти: Висловлюють свої припущення.

Вихователь: Уточнює відповіді дітей. Розповідає ,що бджоли збирають нектар з квітів , летять у вулик і розкладають його в соти.

П'ят: так, Так, точно! Вінні-Пух розповідав мені, що він дуже любить травневий мед. А є ще й липовий і гречичный і ще якийсь.

Вихователь: Правильно! В залежності від того, з яких квітів зібраний нектар, такий мед і виходить.

Діти : Ми теж любимо мед! Тільки мама нам його купує в магазині.

П'ят: Дякую вам хлопці! Я побіг на допомогу своєму другу. адже бджоли зовсім не люблять, коли у них забирають мед. Вони можуть покусати Вінні-Пуха.

Діти прощаються з Пяточком і бажають йому удачі!

Вихователь: А як же виглядають бджоли? Дістає набір з комахами.

Діти розглядають комах і знаходять бджолу.

Вихователь уточнює, як виглядає бджола. Допомагає дітям з вибором . А потім пропонує дітям пограти.

Рухлива гра: "Весела бджола"

Вихователь: Давайте з вами підемо слідом за Пяточком і пошукаємо Вінні - Пуха.

Діти охоче погоджуються.

Вихователь: Задає навідні питання і послідовно дістає аркуш ватману, потім фігурку П'яточка і приклеює його поряд з деревом. Потім запитує в дітей, А де-ж Вінні-Пух?

Діти: Він повинен бути поруч з дуплом, де живуть бджоли.

Вихователь: правильно! Він ,напевно сховався, щоб бджоли його не побачили.

Діти: Так! Він взяв з собою повітряну кульку і хоче збити з пантелику бджіл, ніби він хмаринка, а не ведмідь.

Вихователь дістає фігурку Вінні-Пуха та повітряної кульки і приклеює їх поруч з дуплом. При цьому, разом з дітьми, згадує пісеньку Вінні-Пуха:

Я хмаринка, хмаринка, хмаринка

Я зовсім не ведмідь

І як приємно хмаринці

По небу летіти!

Вихователь: Хвалить дітей. Потім, разом з дітьми, розглядає ватман і питає у дітей, Чого ж не вистачає?

Діти: Бджіл!

Вихователь: Вірно! Які ви уважні і кмітливі! Давайте з вами виліпив бджіл і помістимо їх на нашу картину.

Діти охоче погоджуються.

Вихователь показує дітям, як можна виліпити бджолу. Розкочує кульку і пузико , прикріплює їх один до одного . Потім запитує в дітей, чого не вистачає.

Діти: Крилець і ніжок.

Вихователь: Правильно! Бере ,заздалегідь приготовані крильця, для бджоли і прикріплює їх до тельцю.

Діти приступають до ліплення.

Вихователь допомагає відокремити шматочки пластиліну і нагадує послідовність дій.

Потім, готові вироби бджіл, вихователь з дітьми приклеюють на ватман, поруч з дуплом і Вінні-Пухом. Можна домалювати олівцем лапки, уточнивши, що їх шість.

Діти милуються своєю роботою і відправляють її на виставку!