Реклама












Конспект заняття «В зимовому лісі» в молодшій групі для дітей із ЗПР


Корекція рухової сфери: конспект заняття «В зимовому лісі» для роботи з дітьми 3-4 років із ЗПР

Автор: Афоніна Наталія Юріївна, вчитель-дефектолог МБДОУ №57 - дитячого садка компенсуючого виду р. Тули

Опис матеріалу. «У зимовому лісі» - це спеціальне комплексне заняття, організовується педагогом-дефектологом (або вихователем групи) та музичним керівником у вигляді дозвілля. Тут корекція і розвиток ВПФ здійснюється засобами музики, рухових і психологічних вправ.

Цілі заняття:

1) оздоровчі:

1. Сприяти розвитку адаптаційних можливостей.

2. Формувати опорно-руховий апарат і правильну поставу.

2) освітні:

1. Формувати рухові навички і вміння як окремих рухових дій, так і дій у поєднанні, розвивати вміння переходити від виконання одних рухів до виконання.

2. Сприяти розвитку просторових орієнтувань в статиці.

3. Створювати умови для розвитку спритності, гнучкості, загальної та дрібної моторики.

3) виховні:

1. Викликати і підтримувати інтерес до рухової діяльності.

2. Виховувати доброзичливі стосунки до однолітків у спільної рухової діяльності.

3. Формувати елементарні вміння самоорганізації в руховій активності.

4) корекційні:

1. Закріплювати уявлення про зміни природи взимку, звички диких тварин.

2. Розвивати довільна увага, уміння діяти по словесної інструкції дорослого.

3. Формувати навички координації мови з рухом.

Посібники: гуртки-мітки, обручі, дуги, мати.

Хід заняття

Ι. Вступна частина

«Діти, яка зараз пора року? Як ви здогадалися?» (відповіді дітей.) Я запрошую всіх вас у зимовий ліс. Йдемо по доріжці (звичайний крок). Ой, а в лісі снігу намело! (крок з високим підніманням колін). Подивіться навколо (спільне читання вірша):

Сніжок пурхає, паморочиться

На вулиці біло.

І перетворилися вулиці

У замерзле скло.

Якась слизька доріжка!» (Ходьба на носочках.)

ΙΙ. Загальнорозвивальні вправи

1. «Ялинки високі...»

«Ось ми і вийшли на галявину. Кожен знайдіть собі будиночок. Які тут високі ялини. Покажіть, хлопці, які вони високі».

І.п.: ноги на ширині ступні. Діти тягнуть руки вгору, піднімаючись на пальчики (2-3 рази).

2. «Низькі кущики...»

«А ось кущики. Вони низькі. Покажіть, які вони низькі».

І.п.: ноги на ширині ступні. Присісти, ноги нарізно (2-3 рази).

3. «Зайчик під кущем».

«Під кущиком сидить зайчик. Йому холодно. Він гріє ніжки».

І.п.: ноги на ширині ступні. Діти присідають, обхоплюючи руками ноги.

«Зайчик встав, виглянув: чи не йде лисиця?».

І.п.: ноги на ширині ступні. Нахили вліво - вправо. (2-3 рази).

4. «Стрибки».

«Лисиці не видно! Зраділи зайчики і застрибали від радості». (Стрибки на двох ногах.)

5. «Вечір опускається».

Вечір опускається (плавні рухи руками зверху вниз),

Завірюха починається (рухи руками вправо - вліво),

Дужчає мороз:

Щипає щоки, (пощипують щоки),

Щипає ніс (пощипують ніс).

Руки стали замерзати (тре руки),

Руки треба зігрівати (дихають на руки).

ΙΙΙ. Основні руху.

«Нам пора додому. Ой, як багато снігу завірюха жодного натяку. Ледве-ледве видно стежку. (Ходьба по матів.) Ось повалив старе дерево. (Підлізання під дугою.) А тут зовсім стежку замело. Щоб швидше дістатися додому, будемо стрибати з купини на купину. (Стрибки з обруча в обруч на двох ногах.)»

ΙV. Заключна частина.

«Ось ми і вдома. Дуже цікава вийшла прогулянка! А тепер можна трішки відпочити і пограти».

Музична гра за вибором педагога. Наприклад, «Де ж наші ручки?».