Реклама












Відкрите інтегроване заняття в середній групі з патріотичного виховання


Автор: Васильєва Ірина Миколаївна, вихователь МБДОУ «Олонский дитячий садок» Іркутська область с. Олонки

Тема: «Весела була бесіда»

Мета: ознайомити дітей з традиціями російського народу - посиденьками.

Завдання:

Освітня: вчити дітей грати в російські народні гри «карусель», «струмочок». Вчити підбирати малюнок у грі «полагодь шкарпетки». Закріпити вміння працювати з солоним тістом, ліплення бубликів, а так само закріпити відгадування загадок про овочі, фрукти називати їх, ділити на групи і знати, з чого можна зварити «Компот і борщ».

Розвиваюча: розвивати наочно-образне мислення, сприйняття, увагу, пам'ять, мову, словниковий запас слів, уяву.

Виховна: виховувати працелюбність, повагу до праці.

Попередня робота: вивчити з дітьми прислів'я про працю, про дружбу. Навчити грати в російські народні ігри, працювати з солоним тістом.

Навчити називати овочі, фрукти, ділити їх на дві групи. Розповісти що можна приготувати з овочів, і фруктів. Познайомити з новою грою «компот» і «борщ».

Робота з батьками зшити народні костюми дівчаткам сарафани і косинки, хлопчикам сорочки і кепки.

Обладнання: для прикраси групи під хати: піч, стіл з кухонним начинням (самовар, чугунки, чашки), лавочки, доріжки, скриня. Модулі овочів і фруктів дві каструльки різного кольору. Гра «карусель» -півник. Пошта від Емелі атрибути до гри «полагодь шкарпетки» (шкарпетки і латочки). Аудіозапис з російськими народними піснями. Солоне тісто для ліплення бубликів. Подарунки для господині намиста і хустку.

Інтеграція освітніх галузей:

· Комунікація;

· Пізнання (картина світу);

· Художня творчість (ліплення);

Хід заняття

Діти стоять перед дверима групи вбрані в українські народні костюми. Входять в групу під російську народну музику їх зустрічає вихователь одягнений у російський народний костюм в ролі господині. Група прикрашена під російську хату.

Діти входять в зал їх зустрічає господиня.

Господиня:

Доброго дня!

Гості званні і бажані

Красиві та молоді,

Сором'язливі і бойові.

Гості на порозі - господині радість

Для вас у мене місце готово

Червоному гостю - червоне місце.

1ый дитина: Спасибі, хазяєчко, що покликали в гості.

2ий дитина: В хату твою жарку ми прийшли з подарунками (підносить хазяєчці подарунки: коралі, хустку.

Господиня: Ой, спасибі за ваші дітки подарунки. Проходьте, сідайте. (діти проходять і сідають на лавочку).

Господиня: Я вас чекала до себе в гості, в хаті порядок навела, підлогу подмела, дров наносила, затопила піч, та й як казали в старовину «Не червона хата кутами, а красна хата пирогами», тому я тісто замісила а спекти не встигла. І хотіла попросити вас допомогти спекти бублики до чаю.

(діти сідають за столи і приступають до роботи. На столах розкладені дошки для ліплення і по шматочку солоного тіста. Господиня(вихователь) нагадує дітям, як ліплять бублики: беруть невеликий шматочок тіста, розкочують ковбаску, згортають її в кільце і краї зліплюють. Готові бублики діти укладають на деко і господиня ставить у піч.(поки діти виконують роботу грає спокійна народна музика).

Господиня: Поки наші бублики печуться ми з вами відпочинемо. На Русі люди збиралися разом, грали на музичних інструментах, співали російські народні пісні, танцювали та грали в ігри. Ось і ми з вами пограємо в російську народну гру «Струмочок». (діти стають парами і грають у гру «струмочок» під російську народну мелодію).

Після цієї гри діти сідають на лавочку, лунає стукіт у двері. Входить листоноша і віддає лист і посилку від Емелі. Господиня відкриває листа і читає.

(лист від Емелі).

Здрастуйте дорогі хлопці!

Я, Ємеля з російської народної казки. Я хотів прийти до вас у гості, але у мене порвались усі шкарпетки, ось я і не можу сам вийти з дому, ноги мерзнуть. У мене до вас величезне прохання поставте, будь ласка, на мої шкарпетки заплатки. Заплатки я зробив, але не можу зрозуміти на який носок яку поставити треба.

Господиня: Діти, давайте допоможемо Емелі полагодити шкарпетки?

(На дошку вивішуються шкарпетки, а на стіл поруч лягають заплатки хлопцям потрібно підібрати заплатку).

(господарочка питає хлопців правильно вони підібрали латку, чому саме ця латка).

Господиня: Молодці хлопці , полагодили всі шкарпетки Емелі. Відправимо йому посилку з його шкарпетками. Так відправимо йому ще ось такі шкарпетки (господиня показує дітям пару в'язаних шкарпеток з вовни і питає).

Господиня: як ви думаєте з чого пов'язані ці шкарпетки, які вони?(відповіді дітей). господиня починає збирати посилку для Емелі.

Господиня: Ой, хлопці, а тут в посилці що ще є, а ну ка вгадайте, що це і дістає загадки про овочі і фрукти. ( діти по черзі читають загадку напам'ять , а інші відгадують і відгадку дістають з посилки і під їх поділяють на 2 групи овочі і фрукти).

Загадки:

Сімдесят одежинок,

І всі без застібок.(капуста).

 

Фрукт схожий на неваляшку,

Носить жовту сорочку.

Тишу в саду порушивши,

З дерева впала... (груша)

 

Сидить дід, у сто шуб одягнений.

Хто його роздягає, той сльози проливає.(цибуля).

 

Хто там, у кутку садовій,

У скромній сукні ліловому

Ховається в листі лякливо.

Здогадалися? Це... (зливу)

 

Червона дівиця сидить у темниці,

А коса на вулиці..(морква).

 

Цей фрукт у яскравій сорочці

Любить, щоб було жарко.

Не росте серед осін

Круглий рудий... (апельсин)

 

Під землею живуть сімейки,

Поливаємо їх з лійки.

І Поліну, і Антошку

Покличемо копати... (картоплю)

 

Хто там сховав під листок

Свій рум'яний міцний пліч?

Під листи-панамочки

Ховаються в спеку... (яблучка)

 

Під землею підростала,

Круглої і бордової стала.

Під дощем на грядці мокла

І потрапила в борщ до нас... (буряк)

 

Що за фрукт поспів в садочку?

Кость всередині, у веснянках щічки.

Прилетів до нього рій ос. -

Солодкий м'який... (абрикос)

 

У красеня-товстуни

Яскраво-червоні боки.

В капелюсі з хвостиком синьйор -

Круглий стиглий... (помідор)

Господиня: скажіть мені друзі, що таке овочі? А що таке фрукти? Що варять з овочів, а що з фруктів?. (відповіді дітей).

Господиня: ми пограємо з вами в гру «Зваримо борщ і компот». (на стіл ставимо дві каструльки різного кольору в червоній у нас буде «борщ», а в жовтій «компот». Діти під музику сортують овочі і фрукти, після закінчення музики дивимося чи все правильно ми зробили.

(після гри діти сідають на лавочку і продовжують далі).

Господиня: Давайте ми з вами дочитаємо лист від Емелі, що ж ще він просить нас зробити:

Згадайте прислів'я та приказки про працю. (діти читають прислів'я про працю напам'ять по черзі).

· Вміння і труд все перетруть.

· Діло майстра боїться.

· Всяка птиця своїм дзьобом сита.

· Під лежачий камінь вода не тече.

· Поки ледачий разомнется, старанна з роботи повернеться.

· Без роботи день роком здається.

· Квапливий двічі одну справу робить.

· Хто раніше встає, той грибки збирає, а сонливий та ледачий йде після за кропивою.

Господиня: А хто знає прислів'я про дружбу:

(діти читають прислів'я про дружбу напам'ять).

· Назвався другом - допомагай у біді.

· Не май 100 рублів, а май 100 друзів.

· Немає одного, так шукай, а знайшов, так бережи.

· Дружба дорожче грошей.

Господиня: Молодці, хлопці скільки багато ви знаєте прислів'їв. І Омелько вам у нагороду подарував ось такого півника (півник на паличці з кільцем, а до кільця прив'язані стрічки вихователь тримає паличку діти кожен бере собі одну стрічку і робить коло навколо вихователя під музику рухаються по колу). Гра «карусель». (під російську народну мелодію).

Господиня: Ну як мої хороші не втомилися, давайте з вами сядемо на лавочку і трошки відпочинемо. (хлопці сідають на лавочку).

Господиня: давайте відправимо Емелі посилку, покладемо йому шкарпетки які ми полагодили і відправимо йому вовняні шкарпетки, щоб йому не було холодно, і ніжки його зігрілися.

Господиня: В старовину коли збиралися на вечорниці, співали пісні і ми з вами зараз теж виконаємо російську народну пісеньку «Жили у бабусі два веселих гуся».

(діти разом з вихователем та музичним керівником виконують російську народну пісню).

Господиня: А про частування ми з вами забули, наші бублики вже готові (дістає з печі вже справжні бублики і пригощає дітей і гостей.(поки діти грали, співали пісні помічник вихователя поміняла місцями справжні бублики на зліплені з солоного тіста).

Господиня: Ви давно бубликів не їли?

Ви бубликів захотіли?

Напекли ми їх поїсти

Сотень п'ять, а може шість.

Частування на славу,

А хлопцям на забаву

(поки хлопці пригощаються частуванням Господарочка швидко пере дівається у вихователя).

Вихователь: Хлопці розкажіть мені, до кого ви сьогодні ходили в гості? В які російські народні ігри ви грали? Що нового ви сьогодні дізналися на цій зустрічі? А що ви сьогодні писали? А з чого? Так що хлопці відрізняються овочі і фрукти? Що варять з овочів? А що з фруктів?

Молодці спасибі вам за ваші вміння і старання.