Реклама












Конспект заняття та екскурсії в осінній ліс з розумово відсталими дітьми молодшого шкільного віку


«Осінь»
Цілі:
• Розвивати вміння задавати і відповідати на питання.
• Розвивати вміння порівнювати на слух, на запах, на дотик,
відповідати на питання і задавати їх за допомогою імітаційних
навичок.
• Корекція зорової пам'яті на основі вправ в запам'ятовуванні; мислення на основі вправ у встановленні логічних зв'язків.
• Виховання емоційної адекватності.
Хід уроку.
/.Организационный момент.
а) Мовна розминка.
Сяде той, хто назве порядок картинок; назве їх по пам'яті (3-4). Учням пропонуються картинки овочів і фруктів.
Наприклад:
1) яблуко, груша, помідор, огірок;
2) червоне яблуко, зелене яблуко, жовта груша, зелена груша;
3) велика груша, маленька груша, середня груша, велике яблуко,
маленьке яблуко; середнє яблуко.
Безречевые діти: виконують завдання з допомогою слів картинок
//. Повідомлення теми уроку.
Вступна бесіда, Розповідь вчителя про осінь:
- Осінь приходить після літа. Поступово дні стають все пасмурнее, сонце світить все рідше і рідше. Небо вкривається сірими хмарами. Часто йдуть дощі - довгі, мрячать. Листя на деревах жовтіє і опадає. Холодний вітер зриває листя з дерев і вони падають на землю, вкриваючи її золотим килимом. Трава в'яне. На вулиці вогкість і сльота. Птахи вже не співають, вони ховаються від дощу, збираються в зграї і відлітають в теплі краї. На вулицю без парасольки не вийдеш, промокнеш. Та й холодно без куртки і чоботи. Хоча у вересні дуже багато сонячних днів. Дерева стоять у красивому вбранні...
Вірш:

«Осінь в гості до нас прийшла,
Свої фарби принесла,
Жовті і червоні - листочки різні.
Вітер дмухнув -- раз, два, три -
Полетіли, подивися.
Покружляли і впали,
Землю золотом втомилися».
Робота з календарем природи. Питання: «Коли збирають урожай овочів і фруктів? (Восени.) Яка зараз пора року? (Осінь.) Чому? Як ти здогадався? Подивіться у вікно і скажіть: Яке небо? Є сонце? Які листя на деревах? Чи йде дощ? Як одягнені люди?»
Де ми можемо точно дізнатися, яка сьогодні погода? (На вулиці). Давайте підемо на екскурсію.
Безречевые діти:
• працюють з календарем природи
• будують розрізну картинку «Осінь»
• диференціюють пори року осені і літа з допомогою картинок
• будують часовий ряд з 4-х малюнків «Пори року»
заданому порядку
Робота над реченням:
«Тепер, дивлячись на схему, давайте розкажемо про осінь.
• Вчитель дає початок кожного речення, а потім учні
• пробують самі складати речення, дивлячись на опори.
• Приблизний розповідь учнів:
• «Восени небо... Сонечко світить... Часто йдуть Листя на...
• деревах... Птахи відлітають... Люди надягають...»
• Підберіть питання: «Яке небо восени? Яке сонце восени? І т.д.
Безречевые діти:
• імітують діями ознаки осені, озвучені вчителем
• визначають за ознаками предметів пору року
• відповідають на питання з допомогою слів картинок
• складають відповідь розповідь з допомогою серії сюжетних картинок
• закінчують речення, розпочате вчителем словами картинками
• добирають слова картинки до сюжетної картині
• становлять кілька пропозицій з картинок фрагментів з
опорою на сюжетну картину.
III. Інструктаж:
а) Визначення завдань для учнів; розподіл доручень і порядку виходу зі школи.
Альоша з Юрою зберуть букет із листя і опишуть їх колір, стан.
Саша і Валера розкажуть нам про небо, хмари, хмари, сонце і т.д. Кожен повинен буде запитати у іншого про осінь, її прикмети: що подобається; який колір листя подобається; які почуття викликає природа (краса, пишність, бадьорість, радість...)
Проведення екскурсії.
Підсумок.
Які почуття, настрій були у нас під час екскурсії?
Безречевые діти: під час екскурсії порівнюють на слух, на дотик, на запах: кору дерев, листя і плоди дерев і чагарників, шум крони дерев і голоси птахів і т.д.