Реклама












Конспект уроку читання у 7 класі корекційної школи 8 виду


М. М. Зощенка. Розповідь «Великі мандрівники». II частина.
Мета: познайомити учнів з II частиною розповіді; формувати навички швидкого виразного читання за ролями.
Завдання:
1.розвиток навички смислового читання, уміння працювати з текстом; розвиток метафоричності мовлення учнів.
2.Коррекция словесно - логічного мислення, пам'яті та уваги у процесі роботи над темою уроку.
3.Воспитание самоконтролю і самоорганізації через самостійну роботу на уроці.
Обладнання: підручник, портрет письменника, ілюстрації підручника.

Хід уроку.
І.Организационный момент.

ІІ.Проверка домашнього завдання.
1.Вопросы:
-Що ви дізналися про письменника?
-Які риси характеру дозволили Степко стати лідером?

2.Выборочное читання за ролями.
Індивідуальна робота:
II група - контроль за звукопроизношением і виразністю.
III група - виразне читання.

3.Выставление оцінок.

ІІІ.Работа над темою уроку.
1.Чтение II частини оповідання вчителем.
-Чи зрозуміло вам зміст другої частини?
-Кому вона сподобалася?

2.Словарная робота.
Без нічого - без багажу, без поклажі.
СКИГЛЯЧИ, ПХИКАЮЧИ - плачу.
ТОЧНО - точно.

3.Чтение і аналіз II частині розповіді.
-Комічні ситуації В які потрапляли діти під час походу?
-Чи можна говорити, що хлопці не представляли всіх труднощів, які зустрінуться їм у дорозі?
-Як Леля і Минька врятували себе від подальшого подорожі?
-Чи Далеко пішли мандрівники від свого села?
-Чому ви так вирішили?
-Який висновок зробили батьки Лелі і Міньки про невдачу «навколосвітньої подорожі своїх дітей?
-Серйозно чи було це обговорення? Чому?
Індивідуальна робота:
II і III групи - участь у фронтальної бесіди.

4.розвиток метафоричності мовлення школярів.
Вибрати серед даних виразів пояснення приказці.
                
«Заведе туди, куди Макар телят не ганяв»
-заведе в ліс,
-заведе дуже далеко,
-заведе в інше село.
Індивідуальна робота:
II група III група - участь у фронтальній роботі.

5.Чтение II частині розповіді за ролями.
-Як автор ставиться до вирішення дітей обійти навколо земної кулі?
-Як це відношення він висловив в заголовку?
Індивідуальна робота:
II група - робота з класом.
III група - участь у фронтальній роботі.

6.Пересказ II частині розповіді.

IV.Итог уроку.
1.Выставление оцінок.
2.Вопросы:
-Чим наповнений розповідь?
-Яке відношення викликають до себе хлопці

V.Домашнее завдання.
стр.209 - 212
Читати, переказувати.
Індивідуальна робота:
II група - контроль за звукопроизношением і виразністю.
III група - виразне читання.