Реклама












Конспект уроку української мови в 7 класі корекційної школи VIII виду. Звернення


Конспект уроку української мови в 7 класі корекційної школи VIII виду
Тема: Звернення.
Мета: сформувати уявлення учнів про обіг та його ролі у реченні.
Завдання:
1. Формування навичок бачити і знаходити звертання в реченні.
2.Коррекция пам'яті, зорового сприйняття, словесно-логічного мислення через виконання вправ по даному виду орфограмм.
3.Воспитание самоконтролю і самоорганізації через самостійну робо-ту на уроці.
Обладнання: Опорні таблиці схем речень із звертанням, прості олівці, лінійки, гумки.

Хід уроку.
I. Організаційний момент.

II. Перевірка домашнього завдання.
1. Перевірка вправи, заданого на будинок.

2. Питання:
- Які члени речення називаються однорідними?
- Як розрізнити складне речення і речення з однорідними членами?

3. Орфографічна хвилинка.
Визначити причину постановки знаку пунктуації. Намалювати схему пропозиції. Розібрати підкреслене слово за складом.

Вдень гріло сонечко, а вночі були заморозки.

Індивідуальна робота:
II група - визначити причину постановки знаку пунктуації. Намалювати схему пропозиції.
III група - списати речення з дошки.


4. Виставлення оцінок.

III. Робота над темою уроку.
1. Фронтальна робота.
Встань!
Андрій, встань, будь ласка!
Візьми книгу!
Візьми книгу, Люда.
Підійди до дошки!
Будь ласка, Слава, підійди до дошки.

Скажіть, в яких пропозиціях невідомо, до кого звернена мова?
У яких реченнях це відомо?
Назвіть слова, які називають того, до кого звертаються з мовленням?

Висновок: Звертання - це слово, яке називає особу, до якої звернена мова.

2. Робота над вправою підручника (стр.258 упр. 341).
Записати лише речення із звертанням. Звертання підкреслити.

Індивідуальна робота:
II група - завдання те ж.
III група - списати речення.


Висновок: Звертання - це слово, яке називає особу, до якої звернена мова. Звернення використовують у мовленні для того, щоб привернути увагу співрозмовника.

3. Робота з діалогом (стр.259 упр.343).
Розглянути малюнок в підручнику і назвати учасників діалогу.
Прочитайте розмову Ворона з Зайцем, використовуючи відповідні за змістом дані в рамці обігу.

Висновок: Звернення використовують у мовленні для того, щоб привернути увагу співрозмовника. Вимовляють звернення з особливою інтонацією. Звернення може складатися з одного слова або з кількох слов.

Списати діалог, вставляючи обігу.
Питання:
- Чим цікавий розмова цих лісових мешканців?
- Що зрозумів Заєць?

Індивідуальна робота:
II група - завдання те ж, записати перші 6 реплік.
III група - записати репліки, які не потребують вставки звернень.


4. Складання речень із зверненнями.
Кожен з учнів, спираючись на приклади в рамці на стр.258 становить по два речення зі зверненнями, що складаються з одного слова і з несколь-ких.
4 найбільш вдалих пропозиції учні записують в зошит під дік-товку вчителя.

Індивідуальна робота:
II група - завдання те ж.
III група - брати участь у фронтальній роботі по мірі можливості.


IV. Підсумок уроку.
1. Виставлення оцінок.

2. Питання:
- Що таке звернення?
- Для чого використовується звертання в мовленні?

V. Домашнє завдання.
стр.258 упр.342
Списати речення. Підкреслити обігу.

Індивідуальна робота:
II група - завдання те ж, перші три пропозиції.
III група - списати перші два речення.