Конспект уроку української мови в 7 класі на тему: Граматичні ознаки імен прикметників
Мета: формувати вміння встановлювати зв'язок слів у реченні; уточнити уявлення учнів про залежність прикметника від іменника.
Завдання: 1. Формування навичок визначати рід, число і відмінок імен прикметників за родом, числом і загибелі імен іменників, а також узгоджувати прикметники з іменниками в роді, числі і відмінку. 2. Корекція пам'яті, зорового сприйняття, процесів мислення через виконання вправ з даної теми. 3. Виховання самоконтролю і самоорганізації через самостійну роботу на уроці.
Обладнання: прості олівці, лінійки, гумки.
Хід уроку.
І.Организационный момент.
ІІ.Проверка домашнього завдання.
1.Вопросы:
-Про яку частину мови ми говорили на минулому уроці?
-Що означає прикметник?
2.Повторение вивченого матеріалу (стр.107 упр.137 - усно).
Визначити ознака, по якому підібрані прикметники одного ряду: величина, матеріал, ставлення до місця, ставлення до часу, призначення предмета, настрій. Виключити зайве прикметник в кожному ряду
Індивідуальна робота:
II і III група - завдання те ж.
3.Выставление оцінок.
ІІІ.Работа над темою уроку.
1. Робота з текстом (стр.109 упр.139).
Списати текст, ставлячи у дужках питання до прикметників. Відмітити позначкою (х) іменники, від яких задано питання.
Індивідуальна робота:
II група - завдання те ж, тільки друге речення.
III група - списати перше і третє речення.
-Що позначають прикметники?
-На які питання вони відповідають?
-З якою частиною мови пов'язані імена прикметники в реченні?
Висновок: ім'я прикметник - це частина мови, яка позначає ознаку предмета і відповідає на питання який? яка? яке? які? Прикметник у реченні пов'язаний з ім'ям іменником.
2.Согласование імен прикметників з іменниками (стор 109 упр. 140).
Підібрати до імен іменником прикметники, не змінюючи їх закінчень. Записати словосполучення з питаннями.
Індивідуальна робота:
II група - записують тільки чоловічий і жіночий рід.
III група - 110 стор. упр. 141 - списати другий абзац.
Вказати рід і число іменників та прикметників. Заповнити схеми закінчень імен прикметників.
3.Выписывание словосполучень з тексту (стор.110 упр.141).
Прочитати текст. Виписати з кожного речення словосполучення «дод.+сущ.». Вказати число і рід (в однині).
м.р. ед.ч мн.ч.
ЗРАЗОК: Великий корабель з червоними вітрилами, ...
Індивідуальна робота:
II група - списування з дошки.
III група - продовжити списування - стор 110 упр. 141.
-Що складали хлопчики?
-Як ви розумієте сенс назви тексту?
IV.Домашнее завдання.
стор.110 упр.141
Скласти кілька картинок, спираючись на текст вправи, підбираючи до даних предметів вигадані ознаки. Записати словосполучення. Виділення-лити закінчення прикметників. Вказати число і рід (в однині).
ед.ч. ж.р.
ЗРАЗОК: Рогатий
а курка,
Індивідуальна робота:
II група - завдання те ж, чотири словосполучення.
III група - списати перший стовпчик вірші - стр.111, упр.142
V.Итог уроку.
1.Выставление оцінок.
2.Вопросы:
-Що позначають прикметники?
-На які питання вони відповідають?
-З якою частиною мови пов'язані імена прикметники в реченні?