Реклама












Конспект уроку - свята в 1 класі «Спасибі, Абетка»


Конспект прощання з Азбукою в 1 класі

Урок - свято "Спасибі, Азбука!"

Автор: Глотова Ольга Миколаївна, вчитель початкових класів, МБОУ «Пежемская ЗОШ №14», Бєльський район Архангельська область.

Опис роботи: пропоную конспект уроку-свята, який буде корисним вчителям початкових класів, які працюють за програмою «ПНШ». Цільова аудиторія - учні 1 класу. Урок-свято проводиться після вивчення «Абетки» у вигляді подорожі по станціях. На свято запрошені вихованці підготовчої групи дитячого саду.

Урок - свято "Спасибі, Азбука!"

Мета:

- узагальнити знання учнів про букви російського алфавіту в цікавій формі;

- розвивати мовлення, пам'ять, мислення;

- виховувати у дітей інтерес до спільної діяльності; шанобливе ставлення один до одного, радість творчості спільної справи

Обладнання: малюнок поїзда з вагонами; літери розмальовані хлопцями, з віршами; малюнки до віршів: їжак, вікно, півень, друзі; фільм-збірка фото за 1 клас, назви станцій. Шапочки для казки: портфель, пенал, зошити, п'ятірка - двійка, четвірка - одиниця. Мінусовки «Блакитний вагон», «Чого вчать у школі», «Вітер з моря дув», «Бабуся рядком з дідусем» муз. Р. Паулса.

Роздатковий матеріал: Картки зі схемами слів, звуків; картки із загадками, з уривками з казок.

До заходу вивчити пісні: «Чого вчать у школі», «Подивися на нас - це перший клас!», «Буковки» на муз. Р. Паулса;

Хід уроку - свята

Вчитель. Дорогі діти, шановні батьки, гості! Підійшов момент прощання з нашою першою навчальною книгою. Я, вітаю з першою шкільною перемогою наших першокласників, яку здолали, завдяки старанності, працьовитості та бажанням вчитися. Сьогодні першокласники змінилися, виросли, порозумнішали. Багато чого дізналися, чому навчилися.

Сміх і сльози,

Радість і печаль,

З нею нам довелося випробувати,

Але старань наших нам не шкода,

Книги можемо ми тепер читати.

- А допомогла нам в цьому ваша перша самостійно прочитана книга. Це - Азбука.

Швидко місяці летіли,

Промайнув січень, лютий,

Озирнутися не встигли -

А вже сонечко повернулося

У наш холодний сніговий край.

Дочитали до кінця ми

Книжку, "Абетку" свою,

І сьогодні говоримо їй всі дружно:

"Дякую!"

- Сьогодні у нас останній урок з "Азбуки" (виходить весь клас)

Учень 1.

Як сьогодні гарний клас,

Весь горить вогнем.

Ми на свято наш веселий

Всіх друзів кличемо.

Учень 2.

Ми вас просимо, заходьте

В наш просторий світлий клас.

Дуже просимо, подивіться,

Як же добре у нас.

Пісня «Подивися на нас - це перший клас!» на мотив пісні «Вітер з моря дув»

Вчитель. (під мінусовку «Голубий вагон»)

В поїзд всім пора сідати.

Сьогодні поїзд швидко мчить.

В школу до нас поспішає зараз

У наш веселий 1 клас.

Мчить поїзд-першокласник,

Швидкість набирає.

Він пеналами гримить,

І губами ворушить,

Вивчаючи алфавіт.

Так сідайте в швидкий поїзд,

Він помчить від А до Я.

Нині в нашому класі свято!

Свято Абетки, друзі!

Вчитель. Хлопці, ось ми і закінчили вивчати літери російського алфавіту. Сьогодні ми здійснимо захоплюючу подорож у казкову країну. Ми готувалися до цього свята. Малювали улюблені літери, вчили пісні і вірші.

Разом з нами будуть подорожувати і наші друзі. Подивіться на поїзд. Це хто? Це наші помічники Міша і Маша, а ось хто ще поїде з нами, ви здогадайтеся самі.

Учень 3.

Нас вона навчила читати,

Слова на склади розділяти,

Відкрила таємниці книги,

І до неї ми всі звикли.

Вчитель: Хто ж разом з нами буде подорожувати?

Яка книга була поруч з нами весь цей час і допомагала нам у вивченні букв?

Входить Абетка.

Ось і я, мої друзі!

Дуже рада вам я!

Чути добрі слова

Для мене нагорода!

Вчитель. Шановна Азбука! Приймай парад військ від А до Я.

Абетка. Є приймати парад!

А ну-ка, літери, встаньте в ряд!

Я - командир, ви - мій загін!

Голосні? (крок вперед, хором: "Тут!")

Згодні? (крок вперед, хором: "Тут!")

Букви, які позначають звуків? (крок вперед, хором: "Тут!")

Вчитель. Отже, все в зборі, а тепер ми продовжуємо дивовижну подорож по казковій країні слів, складів, звуків. Щоб подорожувати, вам потрібно бути дружними, сміливими і вмілими, для подолання всіх перешкод і перешкод. Ви готові відправитися в далеку дорогу?

Хлопцям оголошується,

Що наш клас вирушає!

У нашій подорожі побуваємо на станції «Алфавитово», заглянемо на «Сортувальну», зупинимося в місті «Складів», погуляємо біля моря Пропозицій, проїдемо по мосту Загадушке, відвідаємо лісок Казок, заглянемо на станцію «Пісенну» і повернемося в наш світлий клас на станцію «Сюрпризів». Наші батьки і гості відправляються з нами, вони будуть незримими помічниками.

1 станція "Алфавитово".

Вчитель. Ми з вами біля воріт міста Алфавіту. Для того щоб нас пустили на цю станцію, нам з вами треба прочитати заклинання - алфавіт. /Діти хором вимовляють всі букви алфавіту/

Учень 4.

Тридцять три сестрички,

Зростанням невелички,

Якщо знаєш їх секрет,

На все знайдеш відповідь.

Учень 5. А, Бе, Ве, Ге, Де, Е, Ж -

Прикотили на еже.

Учень 6. Зе, І, Ка, ел, ем, ен, Про -

Дружно вилізли у вікно.

Учень 7. Пе, ер, ес, Ті, У, еф, Ха -

Осідлали півня.

Учень 8. Це, Че, Ша, Ща, Е, Ю, Я -

Все тепер мої друзі!

Учень 9. Е, Й, Ъ, Ь, Ы.

П'ять сестричок запізнилися -

Загралися в хованки,

А тепер всі букви встали

У азбучном порядку.

Учень 10. Познайомтеся з ними, діти, -

Ось вони стоять рядочком.

Дуже погано жити на світі

Тим, хто з ними не знайомий.

Учень 11. Букви, значки, як бійці на парад

У строгому порядку збудовані в ряд.

Кожен в обумовленому місці стоїть

І називається все А Л Ф А В І Т.

Учень 12. Наші літери нам розкажуть

І, звичайно ж, покажуть,

Що нам азбука дала,

Як вчила нас вона.

Учитель запитує в учнів.

- Скільки букв в алфавіті? /33/

- Скільки голосних букв? /10/

- Скільки букв приголосних? /21/

- Відгадайте, про що цей вірш?

Учитель: Він буває тихим, гучним,

А ще глухим і дзвінким.

Рот йому, як рідний дім,

З нього летить хвилею.

Любить з луною подразниться,

В барабані сховатися,

Якщо де почуєш стук,

Значить, до нас добрався.... (звук)

-Чим звуки відрізняються від букв?

- Які бувають звуки?

- Скільки голосних звуків? Покажіть, якими вони позначаються значками?

- Які букви голосних позначають 2 звуку, коли?

- Які бувають приголосні звуки?

- Покажіть, як ми позначаємо глухі звуки? Дзвінкі?

- За допомогою чого позначаємо м'якість приголосних звуків?

- Скільки букв, не позначають звуків? /2/

Абетка. - За хлопців я дуже рада!

Бачу: вчаться всьому -

Рахунку, грамоті, письму.

Хоч малі ще на вигляд,

Знають російський алфавіт.

Пісня «Буковки» Р. Паулс

Ну ось, взявши з собою всі літери, ми вирушаємо далі.

«Чу-чу-чу» - говорить паровоз.

«На наступну станцію я вас привіз».

2 станція "Сортувальна"

Хто знає, що таке сортувальна станція?

Абетка:

Азбука - незвичайний будинок,

Оселилися літери в ньому.

Хоч у букв від А до Я

І квартира є своя,

Не сидиться їм на місці,

Люблять бути всюди разом.

Стануть поруч: раз, два, три,

Вийде слово - подивися!

Робота в парах (кожна парта отримує конверт з літерами та схемами)

Вчитель. Кожній парі треба скласти, як можна швидше, з літер слово і схему слова на парті, а на дошці вибірково.

Слова: лінійка, гумка, підручник, урок, мама, школа, Азбука.

3 станція місто "Складів"

Вчитель. На які частини поділяється слово?

- Як дізнатися, кількість складів у слові?

Гра «Мовчанка»

- Я показую картинки, а ви показуєте пальчиками кількість складів у слові. (...)

Завдання для ребусів:

- Прочитайте слова в ребусах - 3 буна (трибуна), по 100 вої (постовий), до 100 чка (кісточка), 40 а (сорока)

Ударний склад, ударний склад,

Він названий так недарма.

Гей, невидимка молоток,

Відзнач його ударом!

- Поділи на склади і поставте наголос у цих словах.

4. Морі Пропозицій.

Вчитель. Давайте пограємо в гру «Впізнай слово»

- Але спочатку пригадайте, що означають слова? (предмети, дії, ознаки)

У дітей на партах лежать конверти зі значками, які позначають слова

- Покажіть відповідну картку, якщо почуєте слова-предмети, слова-дії, слова-ознаки.

Слова: учень, школа, вчити, грати, за, веселий, думати, портфель, в, добрий.

Завдання: Складіть схеми до цих пропозицій: прочитати.

Прийшла весна. У холодні краї прийшла весна.

5.Физкультминутка.

У нашому поїзді ми вже засиділися, тому пропоную відпочити і розім'ятися.

Якщо ваші руки мерзнуть,

То плескайте в долоні.

Якщо ноги мерзнуть,

То тупайте ногами.

Дружно тупайте ногами!

Голосніше плескайте руками!

6. А зараз проїдемо по мосту «Загадушке»

Вчитель. Ця станція не проста. Тут треба попрацювати і першокласникам, і дошколятам.

Першокласники за картками читають загадки про шкільні предмети. А дошколята відгадують.

1. Дерев'яна сорочка,

У ньому живе кольоровий Івашка.

Любить він альбом, зошит,

А я люблю їм малювати. (Олівець)

2. У воду любить занурюватися,

У фарби любить одягатися,

А потім в мій альбом - скік!-

І розфарбувала квітка. (Пензлик)

3. Клітинка, лінійка ..,

Цифри, слова...,

Як я намагаюся,

Покаже вона. ( Зошит)

4. Два кінця, два кільця, а посередині цвяшок. (Ножиці)

5. За спиною величезний будинок,

Пенал і книжки в ньому,

І зошити, і альбом-

Ходить в школу цей будинок. (Ранець)

7. Станція лісок Казок.

Учитель: Наступна зупинка в лісі Казок.

Казки просять: а зараз

Ви, друзі, дізнайтеся нас!

Сторінки: 1 2