Реклама












Конспект уроку навчання грамоти (письмо) у 1 класі


Конспект уроку навчання грамоти (письмо) у 1 класі за темою «Письмо рядкової букви т»

Урок навчання грамоти (письмо) у 1 класі

Автор: Валькова Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів МБОУ «Карпогорская середня загальноосвітня школа №118», с. Карпогоры, Pinežskij район, Архангельська область

Опис матеріалу: Урок навчання грамоти за темою «Письмо рядкової букви т» розроблений відповідно до змісту програми та навчальним планом з навчання грамоти в 1 класі (УМК «Планета знань». В.А. Ілюхіна «Пропис №2» до «Букваря» Т.М. Андрияновой).

Даний урок є першим з даної теми. Конспект призначений для вчителів, які працюють за програмою ФГОС. З переходом системи загальної освіти ФГОС другого покоління особливу актуальність набуває системно - діяльнісний підхід. Для реалізації системно - діяльнісного підходу застосовую в своїй роботі групові форми роботи, роботу в парах. Вважаю, що ці форми створюють умови для включення кожного учня в активну роботу на уроці. Учні вчаться обговорювати завдання, намічати шляхи її рішення, реалізувати їх на практиці і представляти результат.

Мета: навчитися писати рядкову букву т

Завдання:

1. Освітні:

- Формувати вміння писати букву т;

- Вчити писати склади, поєднання і слова з буквою т;

- Закріплювати написання вивчених букв

2. Розвиваючі:

- Розвивати навички самоконтролю та самооцінки, взаємоконтролю;

- Розвивати орфографічну пильність;

- Розвивати навички каліграфічного письма, увагу, мовленнєві вміння, вміння аналізувати і узагальнювати

3. Виховують:

- Виховувати інтерес до навчання, любов до рідної мови;

- Виховувати позитивну мотивацію до процесу навчання;

- Виховувати бажання надати допомогу однокласникам, застосовувати правила ділового співробітництва

Тип уроку: Відкриття нових знань

Форма: Проблемно - діалогічна гра - подорож

В уроці використані елементи сучасних педагогічних технологій:

- ігрова (урок побудований у формі гри - подорожі)

- особистісно - орієнтована (індивідуальна робота біля дошки і лист)

- проблемне навчання (частково - пошуковий)

- здоровьесберегающая (зміна видів діяльності, фіз. хвилинки)

На даному уроці простежуються міжпредметні зв'язки з читанням, математикою, навколишнім світом.

Принципи: наочність, доступність. Принципи систематичності і послідовності реалізуються через переходи від простого до складного.

Технічні особливості уроку: Даний урок включає в себе комп'ютерну презентацію. ІКТ використовується на всіх етапах уроку як засіб наочності разом зі словом, тобто словесні і наочні методи виступають у дидактичному єдності.

Плановані результати

Регулятивні УУД:

- визначати і формулювати мету діяльності на уроці з допомогою вчителя;

- утримувати мета діяльності до отримання її результату;

- планувати рішення навчальної задачі;

- виконувати послідовність необхідних операцій;

- аналізувати написання букви у відповідності з еталоном;

- знаходити спільні елементи у буквах;

- конструювати букви з елементів, аналізувати графічні помилки;

- знаходити правильно написану літеру;

- аналізувати власну роботу, знаходити помилки, встановлювати їх

причини.

Пізнавальні УУД:

- орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від вже відомого;

- орієнтуватися в прописі;

- здобувати нові знання: знаходити відповіді на запитання, використовуючи свій

життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці;

- переробляти отриману інформацію, робити висновки в результаті

спільної роботи всього класу.

Комунікативні УУД:

- донести свою позицію до інших: оформляти свою думку в усній або

письмовій промови;

- слухати і розуміти мову інших;

- спільно домовлятися про правила роботи в парах і слідувати їм;

Особистісні УУД:

- виявляти інтерес до нового;

- інтерес до способу рішення і загальним способом дії;

- розвивати здатність адекватно судити про причини свого успіху або

неуспіху в навчанні

Структура та хід уроку