Реклама












Конспект уроку з літературного читання для 2 класу


Літературне читання - 2 клас

Автор: Крупейченко Лариса Павлівна, вчитель початкових класів ЗОШ №10. Республіка Казахстан, р. Екібастуз

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку з предмету «Літературне читання». Даний матеріал призначений для вчителів початкових класів, при вивченні теми «Усна народна творчість. Казки», 2 клас. На даному уроці використовуються прийоми критичного мислення, робота в парах і групах, різнорівневі класні і домашні завдання, робота з талановитими і обдарованими учнями.

Тема: Композиційні частини казки: приповідка, зачин, кінцівка.

Мета: Систематизація знань з теорії літератури (композиційні похідні)

Завдання для учнів:

1. Знати композиційні частини казки.

2. Навчитися знаходити їх в тексті.

3. Складати казку за композиційним частинах.

Передбачувані результати:

1. Знають, з яких композиційних частин складається казка і їх визначення.

2. Уміють знаходити композиційні частини в тексті.

3. Складають свою казку, використовуючи всі її композиційні частини.

Хід уроку.

І. Мотиваційний етап.

1.Психологический настрій на урок.

Показ мультфільму «Командна взаємодія» на інтерактивній дошці.

Запитання після перегляду:

Вчитель: Які думки у вас виникли? Хто бажає поділитися?

2.формування груп.

Учитель призначає командирів груп:

- Виберіть кожен для себе одного учня - спікера, спікер вибере секретаря, секретар - таймспикера.

- Покажіть смайликом, як ви себе відчуваєте в даній групі.

Повторення правил роботи в групах.

4. Цілепокладання.

Вчитель.

- Прочитайте текст на картках і виконайте позначки. (Метод «Інсерт»)

1.

Казка - це усний цікавий розповідь про неймовірні чарівних історіях, події, пригоди людей, звірів, предметів.

 

2.

Казки діляться на чарівні, побутові, казки про тварин.

 

3.

У казках є приповідка, зачин і кінцівка.

 

Учні читають текст картки і роблять позначки:

«!» - знаю, згоден;

«-»-не згоден;

«+»-цікаво і несподівано;

«?»- не знаю, хочу дізнатися.

Після заповнення таблиці задається питання класу:

- Що зацікавило вас при роботі з таблицею? (Відповідають і зупиняються на позначці «не знаю, хочу дізнатися»

- Я хочу вам допомогти в отриманні нових знань. Визначте тему сьогоднішнього уроку.

- Що таке приказка, зачин, кінцівка у казці.

- З якою метою ви хочете про це дізнатися?

- Щоб знаходити приповідку, зачин, кінцівку в казках. Щоб правильно скласти цікаву красиву казку.

- Запишемо тему уроку в зошит.