Реклама












Конспект уроку математики у 3 класі із застосуванням освітньої технології: ділова гра


Конспект уроку математики у 3 класі по темі «Операції з багатозначними числами» із застосуванням освітньої технології: ділова гра

Автор: Цибулевская Ольга Олександрівна вчитель початкових класів ГБОУ ЗОШ №459 Пушкінського району р. Санкт-Петербурга

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку математики в 3-му класі з теми «Дії з багатозначними числами» із застосуванням елементу освітньої технології: ділова гра. Даний матеріал буде корисним для вчителів 3-х класів початкової школи.

Ділова гра - це імітаційний ігровий метод активного колективного навчання.

Мети використання:

1. Формироване пізнавальних і професійних мотивів та інтересів;

2. виховання системного мислення фахівця, що включає цілісне розуміння не тільки природи і суспільства , але і себе ,свого місця в світі;

3. передача цілісного уявлення про професійну діяльність і її фрагментах з урахуванням емоційно - особистісного сприйняття;

4. навчання колективній розумовій і практичній роботі, формування умінь і навичок соціальної взаємодії і спілкування, навичок індивідуального і спільного прийняття рішень;

5. виховання відповідального ставлення до справи, поваги до соціальних цінностей і установок колективу і суспільства в цілому.

Цілі уроку: відпрацювання навичок вирішення прикладів і задач вивчених видів. Застосування комп'ютера при розв'язуванні задач.
Формування УУД на уроці:

Пізнавальні: закріплення прийомів додавання і віднімання багатозначних чисел, виявлення правил роботи з таблицями, відпрацювання навичок усного рахунку і вирішення завдань. Познайомити учнів з системою роботи банків.

Регулятивні: визначати мету діяльності на уроці з допомогою вчителя і самостійно; формувати навички спільної роботи, формувати у дітей вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати.

Комунікативні: використовувати мову для регуляції своєї дії, виховувати культуру діалогового спілкування.

Особистісні: усвідомлювати необхідність самовдосконалення; сприяти усвідомленню цінності досліджуваного предмета.

Обладнання: папки з завданнями за кількістю учнів, аксесуари у вигляді шарфів,

ІКТ, урок проходить у кабінеті інформатики обладнаному необхідною кількістю комп'ютерів, набори смайликів для рефлексії.

Хід уроку

1. Організаційний момент (введення в гру)

Сьогодні у нас незвичайний урок.

На математиці ми займаємося обчисленнями.

- Скажіть, а в житті де зустрічається світ обчислень?

(в магазині, в банку)

- Сьогодні ми з вами пограємо в банк.

- Хто може сказати що таке банк ?

- А хто знає де можна знайти значення будь-якого слова?

- У вас на столах лежать татуся. Дістаньте, будь ласка жовті листочки і прочитайте про себе визначення слова банк виписаних зі словника С.И.Ожегова.

Банк

1. Фінансове підприємство, що виробляє операції з вкладами, кредитами і платежами.

2. Місце, центр, де зосереджені які-небудь предмети, об'єкти, відомості. Наприклад: банк даних.

- Скільки визначень?- З яким визначенням ми будемо сьогодні працювати і в який банк грати? (1)

- Отже, сьогодні ми будемо співробітниками банку, які подали в міжнародний фонд заявку на те, щоб нашому банку виділили гроші на розвиток банку.

- У нас на уроці присутній представник міжнародного фонду, який буде оцінювати нашу роботу. І за кожне завдання ми будемо отримувати бали.

- Фонд надіслав нам завдання, вони лежать в течках.

Я буду говорити, які завдання діставати і виконувати і скільки часу відведено на кожне завдання.

- А тепер ми перетворимося у співробітників банку. Я роздам вам ось такі аксесуари (шарфики), пов'яжіть їх. Тепер всім видно,

що ми співробітники банку.

2) Етап проведення :

- Якими якостями повинен володіти співробітник банку?

- А ще бути уважним.

- Хочу відзначити, що ми єдина команда, тому не кожен за себе. Ми працюємо всі разом і допомагаємо один одному.

- Отже, перше завдання на уважність. Дістаємо з татуся рожевий листочок. Це фінансовий звіт. У ньому багато чисел.

Але є зайві числа. Це числа, в яких присутній клас мільйонів. Ваше завдання закреслити ці числа і порахувати, скільки чисел ви закреслили. На виконання цього завдання вам дається 3 хв. (дивіться «Додаток»)

Хто перший впорається, піднімає руку.

- Виходь до дошки і запиши скільки чисел ти викреслив(а).(20)

- Тепер представник фонду скаже, скільки балів нам нарахували. (Виходить представник фонду та вивішує на магнітну дошку відповідну цифру к-сті балів)

Таке завдання нам прийшло по електронній пошті.

Знайдіть на робочому столі слово каса і подвійним щелком миші натисніть на нього.

Необхідно порахувати, скільки грошей здали кожен з трьох касирів. На виконання завдання вам дається 3хв.

1 підрозділ вважає гроші, здані 1м касиром

2 підрозділ вважає гроші, здані 2м касиром

3 підрозділ вважає гроші, здані 3м касиром

До дошки виходять по одному представнику 3-х підрозділів і записують суму, яка вийшла.

Тепер перевіримо, чи правильно ви порахували

(Відкриваю правильні відповіді закриті монетами)

Просимо представника фонду оцінити роботу наших підрозділів. ( Виходить представник фонду та вивішує на магнітну дошку відповідну цифру к-сті балів).

А зараз виробнича гімнастика.

Відпочинок наш - фізкультхвилинка,

Займай свої місця.

Крок на місці,

Лівою, правою.

Раз і два, раз і два.

Прямо спину ви тримаєте-

Раз і два, раз і два!

І під ноги не дивіться-

Раз і два, раз і два!

У нас славна постава.

Ми зараз звели лопатки.

Ми походимо на носках,

А потім на п'ятах.

Підемо м'яко як лисенята,

Ну а якщо набридне,

То підемо всі незграбно,

Як ведмеді ходять в ліс.

Молодці. Сідайте Тихо. Нам треба продовжувати роботу.

Наступне завдання у нас на білих аркушах.

Ми повинні показати, як співробітники банку вміють красиво оформляти документи.

Нам необхідно красиво і правильно скласти схему завдання і записати її рішення.

Вирішувати потрібно на цьому листочку.

На завдання у вас 10хв.

Хто готовий йти до дошки і записати рішення? А представник фонду зараз пройдеться і подивиться, у кого записано красиво і акуратно.

- Скільки балів ми отримуємо? (ставиться дві оцінки за правильність і акуратність.)

І останнє завдання, воно у вас на блакитних листочках.

Прибуток банку.

- Хто може відповісти в якому місяці прибуток банку була найбільшою?

- А в якому місяці найменшою?

- В які місяці прибутку не було взагалі?(грудень,серпень,листопад)

- В яку пору року прибуток був завжди? (навесні)

- Тепер представник фонду скаже скільки балів нам нарахували.

3. Підсумок уроку (аналіз, рефлексія, виведення з гри.)

Спасибі. А поки ми чекаємо відповіді нашу заявку від міжнародного фонду, давайте спробуємо оцінити нашу роботу самостійно. Я прошу вибрати смайлик який відповідає вашому настрою і по черзі вийти і прикріпити його до магнітній дошці.

- Давайте пригадаємо, яку мету ми ставили на початку нашої гри?

- Зараз ми дізнаємося чи вдалося нам досягти її.

Отже представник міжнародного фонду готовий оголосити про своє рішення.

(Представник зачитує рішення)

- Вам сподобався наш урок математики?

- Що сподобалося?

- Що не сподобалося?

- А хто скаже, навіщо нам математика в звичайному житті?

- Що нового ви дізналися на уроці?

Додатка