Реклама












Відкритий урок-проект з навколишнього світу 3 клас


Уроки проекти в початковій школі

Відкритий урок-проект по темі «Земля - наш спільний дім»

Автор: Муслакова Жанна Леонідівна

Вчитель початкових класів, перша кваліфікаційна категорії, Тульська область, п. Заокський, Заокская ХСОШ

Призначення матеріалів

Урок-проект з навколишнього світу. Тема: «Земля наш спільний дім». В ньому я торкнулася проблеми екології та забруднення навколишнього середовища. Урок призначений для учнів 3-го класу.

Тип заняття: Урок-проект.

Тема уроку: «Земля - наш спільний дім»

Клас: 3

Форма проведення: Презентація проекту.

Мета заняття:

- Узагальнити, поглибити, закріпити знання з даної теми.

- Розвиток навичок проектної діяльності, дослідницької діяльності.

- Виховання любові до природи, розвиток почуття участі та захисту її ресурсів і навколишнього середовища.

- Виховання активності у справі порятунку планети від забруднення.

Обладнання: Мультимедійний проектор, презентація, роздатковий матеріал, клітина, подарунки, листи, плакати.

Методична література: Н. Ст. Матяш, В. Д. Симоненко « Проектна діяльність молодших школярів; Н. А. Рижова «Напиши листа сові» (екологічний проект); М. К. Господникова «Проектна діяльність учнів у початковій школі», журнал «Початкова школа» №4 2000рік.

Паспорт проекту:

◆ Назва - «Наш спільний дім-природа»;

◆ Захід, в рамках якого проводиться робота - урок закріплення у розділі «Земля наш спільний дім»

◆ Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту - навколишній світ, література, образотворче мистецтво, трудове навчання; російська мова, музика.

◆ Учасники - учні 3 класу

◆ Проблема - Які умови життя на Землі? Як захистити навколиш-ющую середовище від забруднень? Які проблеми екології існують на нашій планеті?

◆ Мета проекту:

Освітня:

- вивчення умов життя на Землі;

- вивчення екологічної проблеми Землі;

Розвиваюча:

- розвиток аналітичного, абстрактного мислення;

- розвиток умінь застосовувати знання на практиці;

- розвиток пізнавальної пошукової діяльності;

- розвиток умінь навчального праці;

- розвиток волі і самостійності.

- формування пізнавальної і дослідницької діяльності;

- формування рефлексивних умінь (уміння осмислити завдання);

- формування пошукових умінь (вміння самостійно знайти інформацію, вміння висувати гіпотези);

- формування навичок співпраці(вміння взаємодопомоги в групі, вміння знаходити і виправляти помилки);

- формування комунікативних умінь (уміння вступати в діалог, уміння задавати питання)

- формування презентаційних умінь і навичок (уміння монологічної мови, вміння відповідати на незаплановані питання).

Виховна:

- виховання почуття любові до природи та навколишнього середовища,

- виховання сумлінного ставлення до праці; позитивного ставлення до знань;

- виховання дисциплінованості;

- виховання вмінь працювати в групі, в колектив;

- виховання естетичних поглядів

- виховання гуманності, по відношенню до тварин, дбайливе ставлення до природи, любові до природи, Батьківщини.

Завдання: формувати уявлення учнів про екологічної грамотності.

- розвиток вміння знаходити потрібну інформацію по даній темі;

- виховання гуманності.

◆ Питання

- дізнатися, зібрати і вивчити матеріал на тему: «Умови життя на Землі»

- як ця тема хвилює людей;

- як учні можуть допомогти своїй малій Батьківщині?

- намалювати малюнки на тему: « Ми збережемо тебе, планета!».

- написати твір на тему: « Яким я бачу цей світ»

- вивчити пісню «Пташка»

- брати участь в екологічному проекті «Напиши листа коханій тварині»

- участь у проведенні дослідів, висуваючи гіпотези, і роблячи висновки;

- на уроках технології виготовити конверти для листів тваринам і поштову скриньку;

- брати участь в екологічному проекті по очищенню навколишньої території від сміття.

◆ За домінуючої діяльності учнів - інформаційно-дослідницький;

◆ За характером контактів - внутриклассный, груповий.

◆ Навчальний проект з точки зору вчителя - засіб, що дозволяє навчати проектування, цілеспрямованої діяльності по знаходженню способу вирішення проблеми шляхом вирішення завдань, що випливають з цієї проблеми.

◆ Навчальний проект з точки зору учня - можливість робити щось цікаве самостійно, в групі або самому; це діяльність, що дозволяє проявити себе; це діяльність, спрямована на вирішення цікавої проблеми.

Метод навчального проекту характеризується як:

- діяльнісний підхід до навчання;

- особистісно орієнтований;

- побудований на методи проблемного навчання;

- навчання групової діяльності;

- розвиток самовираження учнів;

- формує навички самостійності розумової, практичної сферах;

- виховує цілеспрямованість, відповідальність, ініціативність, творчість.

◆ За тривалістю - довгостроковий.

◆ Форма продукту - книжки-саморобки за темами дослідження, оформлення стенду «Наш спільний дім - природа»

Хід уроку:

I Введення. Постановка цілей і завдань уроку.

Ми з вами закінчили велику цікаву, дуже пізнавальну тему, яка називається ......

(Земля наш спільний дім).

І сьогодні мета нашого уроку узагальнити, закріпити ті знання, вміння, які ми не тільки придбали, але добули шляхом особистих досліджень, представлених в нашому екологічному проекті «Наш спільний дім - природа».

II Затвердження тематики проекту.

- Хто прочитає тему нашого уроку? (запис на дошці)

- Чому саме так називається наш заключитель-ний урок? (подумайте і на це питання ви мені відповісте в кінці уроку). Сьогодні ми працюємо за таким планом. (план на дошці). ДОДАТОК 1

- У вашому розумінні, що таке дім? (де приємно, безпечно, затишно).

- Як ви вважаєте звірі, птахи, комахи, обитате-чи водних просторів мають будинок? ( Так)

- Де їх будинок? (у небі, на землі, у воді, серед лісів, полів, льодів і снігу.)

- Значить їх будинок можна назвати одним словом (природа)

- Як ви думаєте, їм в цьому будинку приємно? Безпечно? (не завжди).

І ось про це якраз наша розповідь - пісня (інсценування) «Пісня про пташку».

- Який висновок ми можемо зробити? (не можна заради забави брати тварин).

Сторінки: 1 2 3