Реклама












Конспект уроку всесвітньої історії для 10 класу з теми: Міжнародні відносини на початку XX століття


Автор: Аллахвердієва Індіра Казимовна, вчитель історії та географії середньої школи №5, місто Костанай, Республіка Казахстан

Урок всесвітньої історії для 10 класу з теми: Міжнародні відносини на початку XX століття

Всесвітня історія 10 клас

Урок 2.

Тема: Міжнародні відносини на початку XX століття.

Мета уроку:

- пояснити причини і характер війни, стратегію і тактику бойових дій.

- дати чітку картину небезпеки війни для людства.

Завдання уроку

Освітні: За допомогою конкретних фактів, доказів та наочних посібників показати, що вирішальну роль у війні грає військова техніка. Війна не буває справедливою і несправедливою. Рани, нанесені війною, і ніколи не загоюються. Особливо слід зазначити, що війна не може бути головним засобом розв'язання суперечностей.

Розвиваючі: сприяти розвитку в учнів усного мовлення, історичного і творчого мислення, розвитку уміння правильно формулювати відповіді на питання, образно відтворювати історичну обстановку та історичні явища.

Виховні: сприяти прийняттю ціннісної установки, що ґрунтується на запереченні агресії як способу вирішення конфліктів.

Методи роботи: пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, творчо-пошуковий.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, Презентація, виконана в Power Point з портретами Сталіна, Гітлера, Муссоліні, Хирахито, Жукова, Чемберлена, Молотова, Ріббентропа, Молотова підписує договір про ненапад, Гітлера в оточенні своїх генералів перед картою Європи.

Робота з поняттями: Фашизм, мілітаризм, комунізм, пакт про ненапад, мирний договір, Ліга Націй, країни ОСІ, збройний конфлікт, "Мюнхенська змова", система колективної безпеки, антикомінтернівський пакт, секретний протокол, сфера впливу.

Форми організації навчальної діяльності: поєднання фронтальної, групової та індивідуальної форм навчання.

Методи навчання: словесний, наочний, практичний.

Тип уроку: Комбінований

Вид уроку: змішаний

Структура уроку:

1. Організаційний етап. Цільова спрямованість.

2. Етап перевірки домашнього завдання.

4. Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань. Міні мета.

5. Етап засвоєння нових знань.

6. Етап закріплення нових знань.

7. Етап інформації учнів про домашнє завдання та інструктаж по його виконанню.

Хід уроку