Автор: Терехова Любов Петрівна, учитель математики муніципального бюджетного освітньої установи Криволесская основна загальноосвітня школа, Смоленська область, Шумячский район, село Криволес
Опис матеріалу: В даний час, у зв'язку зі збільшенням розумового навантаження на уроках математики, все частіше перед вчителем постає питання: як підтримати в учнів інтерес до матеріалу, що вивчається, як зберегти їх активність впродовж всього уроку. У зв'язку з цим необхідно шукати нові ефективні методи навчання і такі прийоми, які стимулювали б школярів до самостійного придбання знань.
Необхідно розкривати привабливі сторони математики.
Важлива роль у цьому відводиться дидактичним іграм на уроках.
Дана методична розробка створена з використанням ігрових прийомів для закріплення пройденого матеріалу з теми «розв'язування рівнянь».
Представлений конспект уроку може бути корисною вчителям, викладає математику в 6-му класі.
Вік учнів: 6 клас.
Тема уроку: «розв'язування рівнянь».
Форма: гра. Вчитель в ігровій формі дає завдання, здійснює контроль і корекцію засвоєння школярами необхідних знань і вмінь.
Методи: самостійна робота.
Цілі:
Освітні:
- повторити та узагальнити знання учнів з розв'язання рівнянь, що містять змінну в обох частинах нерівності.
- продовжити роботу по засвоєнню математичних термінів, з розвитку навичок усного рахунку.
Учні повинні знати:
а) алгоритм розв'язання рівнянь
б) правила, які використовуються для розв'язання рівнянь.
Учні повинні вміти:
а) застосовувати правила розкриття дужок і зведення подібних доданків для спрощення лівої і правої частин рівняння.
Виховна:
- формувати навички самоконтролю, адекватної самооцінки і саморегуляції діяльності.
Розвиваюча:
- формувати вміння аналізувати,
- узагальнювати, розвивати математичне мислення.
Обладнання: картки з завданнями.
План уроку.
1. Організаційний момент - 2 хвилини.
2. Усний рахунок - 5 хвилин.
3. Актуалізація опорних знань - 8 хвилин.
4. Гра «Чарівне слово» - 25 хвилин.
5. Підсумки уроку. Домашнє завдання - 5 хвилин.