Реклама












Розробка уроку з алгебри у 10 класі на тему «Найбільше і найменше значення функції»


Алгебра 10 клас. Конспект уроку

Автор: Байжуманов Даніяр Маулетович, вчитель математики Республіка Казахстан, Акмолинська область, Целіноградській район, середня школа №32 с. Новоишимка

Предмет: Алгебра і початки аналізу.

Тема уроку: «Найбільше і найменше значення функції».

Мета: повторення вивченого матеріалу глави IV «Застосування похідної до дослідження функції», а також узагальнення умінь і навичок учнів застосування похідної функції у вирішенні завдань.

Завдання:

- удосконалювати навички та вміння учнів застосування похідної функції знаходження проміжків зростання та спадання функції, визначення критичних точок функції, а також знаходження найбільшого та найменшого значення функції;

- розвивати в учнів навички самостійного виконання завдань та вирішення прикладів, а також навички взаімооцінювання роботи учнів класу та осмислення власної участі в процесі навчальної діяльності на уроці;

- виховувати в учнів свідоме ставлення до даного виду роботи.

Очікувані результати (учні повинні):

знати: - алгоритми знаходження проміжків зростання та спадання функції, критичних точок функції і найбільшого та найменшого значення функції;

уміти: - розв'язувати завдання на знаходження проміжків зростання та спадання функції, критичних точок функції і найбільшого та найменшого значення функції;

розуміти: - основні подібності та відмінності в прийомах знаходження проміжків зростання та спадання функції, критичних точок функції і найбільшого та найменшого значення функції.

Тип уроку: Урок закріплення ЗУН.

Методи: Усне опитування, бесіда, робота в парі і в групі, практичне вирішення завдань за картками, тестових завдань.

Ресурси: підручник, картки, тестові завдання, листи взаімооцінювання і самооцінювання, стікери.

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Перевірка підготовленості учнів до уроку.

2. Привітання вчителя та учнів.

3. Фіксація відсутніх учнів.

II. Психологічний настрій

«Овочі і квіти». Лаємо, один одного назвами овочів, хвалимо назвами кольорів.

III. Постановка мети і завдань уроку

Сьогодні на уроці ми з вами повторимо раніше вивчений матеріал глави IV «Застосування похідної до дослідження функції», а також будемо удосконалювати навички та вміння використання похідної функції знаходження проміжків зростання та спадання функції, визначення критичних точок, а також знаходження найбільшого та найменшого значення функції.

IV. Актуалізація опорних знань

Для того щоб пригадати основні алгоритми, які потрібні для виконання даних завдань, я вам пропоную виконати наступне завдання «Ранжування». Суть цього завдання полягає в тому, що вам необхідно буде правильно скласти порядок дій знаходження проміжків зростання та спадання, критичних точок і найбільшого та найменшого значення функції.