Реклама












Позакласний захід у 10, 11 класі. Сценарій позакласного заходу для старшокласників


Розробка позакласного заходу для старших класів.

Сценарій для 10, 11 класів.

Сценарій заходу: В похід за «рецепту щастя»

Мета: морально-етичне виховання учнів.

Завдання: ознайомити з різнобічним підходом людей до поняття «щастя»; показати різницю між коротким щастям ззовні і надійним і постійним щастям як станом душі; дати можливість дітям висловити свою думку про щастя; дати рекомендації, як можна змінитися заради власного щастя; сприяти розвитку творчих здібностей.

Підготовча робота: підбір літератури; написання сценарію; вибір ведучих; розподіл ролей виступаючих, репетиції; робота з психологом, вчителем етики (або МХК); підготовка реквізиту, білетів лотереї, аукціону та призів; роздруківка пам'яток.

Учасники: учні, класні керівники, психолог, вчитель етики, заступник директора з виховної роботи.

Форма проведення: гра-вистава.

Девізи: «Щастя - це не життя без турбот і печалей, щастя - це стан душі».

«Чоловік повинен бути щасливий тим, що у нього є. І не повинен бути нещасним із-за того, чого у нього немає» (А. Моруа).

Хід заходу

(З'являються двоє учнів. Вигляд у них похідний.)

Учень 1. І навіщо ти вплутався в цю суперечку з вчителькою: «Які почуття? Яке щастя? Про що ви говорите? Вся наша життя - це просто розгул гормонів, то тих, то інших». Ось і напросилися в похід за «рецепту щастя».

(Співають на мелодію пісні «Синий иней».)

Сонце яскраво світить у блакитному небі,

За рецептом щастя ми з тобою йдемо.

Ого-ого.

Ми за щастям, як за синім птахом.

Тільки сумніваюся, чи зможемо добути,

Воно може в небо хмарою поплисти.

Ого-ого.

Як наздогнати нас за синім птахом?

Приспів:

Відшукаємо ми рецепт в будь-якому краю.

Учень 2. І от тоді я всім вам заспіваю...

Учень 1. Спочатку відшукати, що за воно?

І з ким вона заодно?

Учень 2. Про! Скільки питань і песимізму. Та що ти так переживаєш? Зате коли ми точно дізнаємося, що таке щастя, знайдемо його рецепт і зможемо пояснити всі однокласникам, вчителька обіцяла не вимагати, щоб ми з тобою здавали твір на цю тему.

Учень 1. Так, мабуть, заради цього варто постаратися.

Учень 2. Ось з чого почати, вірніше, кого? Думаю, що все-таки з учених.

Учень 1. Так, ті мудрі, сіди не по роках.

Вони вже точно допоможуть нам.

(З'являються вчені: сиві бороди, мантії, головні убори з пензликом в руках «праці».)

Учень 2. Мужі вчені, скажіть, як нам бути?

Не знаємо, що таке щастя.

Ви не могли б нам все пояснити?

Учений 1 (розкриває «праці», повчально читає). Щастя - поняття моральної свідомості, що позначає стан людини, який відповідає найбільшій внутрішній вдоволеності умовами свого буття, повноті й осмисленості життя, здійсненню свого людського призначення. Як і мрія, щастя є чуттєво-емоційною формою ідеалу, але на відміну від неї означає не прагнення особистості, а виконання цих устремлінь. Поняття щастя не просто характеризує певне конкретне об'єктивне становище або суб'єктивний стан людини, а виражає уявлення про те, якою повинна бути життя людини, що саме є для нього блаженством. Тому дане поняття має нормативно-ціннісний характер.

Учень 2 (з жахом хапаючись за голову). Ти багато зрозумів?

Учень 1. Так, таке мудро зрозуміти. Не пояснили, а тільки ще більше заплутали.

Учень 2. А чи не можна, шановні, простіше?

Вчені (співають на мелодію пісні «Девчонка-пустуха»),

Жило-було на землі таке почуття -

це щастя - багато років,

Багато років, багато років.

Але хлопчаки засумнівалися, що такого почуття

зовсім, зовсім немає,

Просто немає, просто немає.

Ми уми так напружували і написали трактати,

подивися ж,

Воно є, воно є (тикають пальцем в «праці»).

Тільки треба постаратися і толково розібратися,

де воно.

Може, тут (вказують на голову)?

Може, тут (вказують на серце)? (Вчені, бурмочучи «може, тут, може, тут», йдуть.)

Учень 1. Ну ось. Вони досі ще самі не розібралися, а ми повинні розібратися.

Учень 2. А давай-но спробуємо звернутися до медиків. Можливо, вони нам допоможуть?

(З'являється медик. Направляється з паперами до трибуни.)

Медик.

Які будуть у хлопців питання?

Що, знову турбують цигарки.

Наркотики і СНІД?

Або знову проблема алкоголю?

Я вже говорив про це в школі.

Учень 1. Тьху-тьху, минають нас ці напасті!

Учень 2. На цей раз хвилює нас проблема щастя.

Медик (читає, як доповідь).

Всюдисущі гормони організмом управляють,

Багато радості і горя в нашому житті додають.

Як вправний диригент, виконують свою роль.

Наші почуття, ощущенья - все знаходиться

в їх влади.

Керують в організмі почуттям під названьем

«щастя».

Кортизол, адреналін з'являються,

Незрозуміла тривога раптом народжується.

Дратівливість, сумніви і агресія,

Якщо норму речовини ті переважили.

Ендорфіни, серотонін в організмі з'явилися,

Настрою, посмішок - ось чого вони досягли.

Приберуть вони сумніву, знімуть ваше напряженье,

Буде радість буття, запевняю у цьому.

Давайте ми їх почнемо виробляти,

Не будемо тексти говорити,

А краще їх заспіваємо!

(Співають разом на мелодію пісні «Птах щастя».)

Ендорфіни щоб накопичити,

Постарайся радісніше жити.

І тоді, повір, вибере тебе,

Птаха щастя завтрашнього дня.

Кожен день з ранку скажи собі:

Все о'кей, не страшні віражі.

Щастя - ось воно, радості повно,

І моїм ти будеш все одно!

Приспів:

Поряд з щасливим будь,

Успішніше стане твій життєвий шлях.

Треба спілкуватися, зрозуміти,

Щоб досвід щасливих

Ти зміг перейняти.

(Чути щасливий сміх дитини.)

Учень 1.

А хоч дитину нам запитати.

Чи зуміє він нам щось пояснити?

Сторінки: 1 2 3 4