Реклама












Сценарій музичного тематичного заняття з дошкільниками 5-6 років


Музичне пізнавальне заняття для старших дошкільнят

Методична розробка з досвіду роботи

Сценарій музичного тематичного заняття з дошкільниками 5-6 років «Дні тижня»

Автор-укладач: Нуйкина Євгенія Володимирівна

Педагог додаткової освіти Будинку дитячої творчості «Іскорка», р. Томськ

Мета заняття:

Формування стійких знань про чергуванні днів тижня з допомогою музики, розвиток мотивації до творчості.

Навчальні завдання:

- Закріплювати знання дітей про дні тижня, розширювати словниковий запас.

- Вдосконалювати вокальні та рухово-ігрові імпровізації дітей

Розвиваючі завдання:

- Розвивати почуття ритму, дрібну моторику рук.

- Розвивати міжпредметні зв'язки («Музика» і «Навколишній світ»).

- Розвивати вміння переключатися з одного виду руху на інший.

Виховні завдання:

- Формувати добре ставлення один до одного.

- Виховувати норми культури поведінки.

- Прищеплювати любов до рідної природи.

Методичне забезпечення:

1. Драбинка з різнокольорових кубиків.

2. Зіроньки з фольги з назвами днів тижня.

3. Дошка з магнітами, блискуча тасьма, ватні сніжки.

4. Ілюстрація до казки «Колобок».

5. Дитячі шумові інструменти.

6. Пари різнокольорових карток.

7. Аудіоапаратура і електронні носії.

Хід заняття:

Заняття починається з музичної паузи. Діти стоять у колі і виконують пісню «Годинник» (сл. і муз. О. Воромыковой).

Педагог:

Діти, відгадайте загадку:

Братів цих рівно сім, вам вони відомі всім.

Щотижня колом ходять братці один за одним:

попрощається останній, з'являється передній.

Як ви думаєте, що це за брати такі? (Діти відповідають)

Педагог: Правильно, це брати - дні тижня. Скільки їх всього? Давайте назвемо їх всі разом. (Відповіді дітей)

Педагог запрошує дітей підійти до столу, на ньому драбинка з сімома східцями, на сходах - зірки з назвою днів тижня.

Педагог:

Хлопці, подивіться!

На чарівній драбинці зірочки лежать.

Не прості зірочки - днів тижня ряд.

Цю диво-драбинку я вам принесла,

братців на всіх сходинках я зібрала!

Їх цих різнокольорових зірочок, по черзі їх розвішуючи на тасьму, ми з вами зберемо красиву гірлянду - тиждень. (Раптово, драбинка гойдається, зірочки розсипаються).

Педагог: Ой! Наші дні тижня - зірочки розсипалися по столу і перемішалися. Треба терміново їх зібрати по порядку. Давайте пограємо в гру «Весела тиждень», заодно і гірлянду зоряну зберемо!

Гру починаємо, дні тижня згадуємо!

Настає понеділок - перший день тижня.

Його ми швидко пропускаємо і грати не запрошуємо,

Це день для всіх важкий - на роботі, вдома, в школі.

(Бере зірку, на якій написано слово «понеділок» і прикріплює на ниточку, що варту на дошці).

Ось приходить день другий, вівторком зветься,

він карнавал грою нехай у нас почнеться!

Логоритмическая гра: «Ми веселі мавпи» М. Гоголєвою або будь-яка інша рухлива гра.

Педагог: Ось ми знайшли ще одну зірочку, і повісимо її на нашу гірлянду (прикріплює зірку зі словом «вівторок» на дошку).

Середина тижня - середа, на прогулянку всім пора!

В цей день ми рухаємося в ліс,

багато зимової часом чудес!

Гладкий лід нас давно вже чекає, надягаємо ковзани і вперед!

Будемо разом веселитися - на ковзанах кататися,

бабу снігову ліпити, кидатися сніжками!

(Проводиться інсценування будь-якої зимової ігрової або хороводной пісні: «Ой, Мороз» сл. і муз. Р. Вихаревой, «Як на тоненький льодок» рос. нар. крейду. або ін.)

Педагог: Давайте нашу третю зірочку теж повісимо на гірлянду (прикріплює зірку зі словом «середовище» на дошку).

Четвер - четвертий день тижня, ми знайдемо йому заделье,

давайте-но, хлопці відгадувати загадки!

1. Цілий день літає, всім набридає.

Ніч настане, тоді перестане ... (муха)

Сторінки: 1 2