Реклама












Конспект НСД в підготовчій групі за темою «казковими стежками» для дітей з ЗПР


Автор: Губайдуллина Надія Робертівна, логопед - дефектолог МБУ прогімназії № 132 «Альтаїр», Тольятті р.

Опис матеріалу. Пропоную вам конспект НСД в підготовчій групі (6-7 років) за темою «казковими стежками» для дітей з ЗПР. Даний матеріал буде корисним логопедам, дефектологам, вихователям, що працюють як з дітьми з ЗПР, так і з дітьми із ЗНМ і з нормою. Це заняття спрямоване на розвиток пізнавально - мовленнєвої активності і творчості дітей через різні види діяльності за темою «Казки та їх героїв».

Конспект НСД в підготовчій групі за темою «казковими стежками» для дітей з ЗПР

МЕТА: Розвиток пізнавально - мовленнєвої активності і творчості дітей через різні види діяльності за темою «Казки та їх героїв».

Інтегровані освітні області - «Пізнання», «Комунікація», «Читання художньої літератури», «Соціалізація».

ЗАВДАННЯ

ІНТЕГРАТИВНІ ЯКОСТІ

ОБЛАСТЬ «ПІЗНАННЯ»

1. Уточнити знання дітей про деякі казки та їх героїв.

«Опанувала універсальними передумовами навчальної діяльності»: вміє слухати дорослого і виконувати його інструкції.

2. Розвивати вміння аналізувати, виділяти зайве обґрунтовувати свій вибір.

«Здатний вирішувати інтелектуальні і особистісні завдання (проблеми), адекватні віку»: здатний аналізувати, міркувати й давати адекватні причинні пояснення.

3. Уточнювати уявлення дітей про загадки, вчити відгадувати загадки.

«Здатний вирішувати інтелектуальні і особистісні завдання (проблеми), адекватні віку»: може застосовувати засвоєні знання і способи дії для вирішення поставлених завдань.

ОБЛАСТЬ «КОМУНІКАЦІЯ»

4. Продовжувати вправляти в складанні

пропозицій з використанням союзу

«тому що».

«Оволодів необхідними вміннями та навичками»: застосовує сформовані вміння у складанні речень.

5. Розвивати вміння утворювати

іменники в Родовому

відмінку і присвійні

прикметники.

«Оволоділа засобами спілкування та способами взаємодії з дорослими і однолітками»: використовує всі частини мови, володіє конструктивними способами взаємодії з дітьми і дорослими.

ОБЛАСТЬ «ЧИТАННЯ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ»

6. Розвивати здатність сприймати

художній образ літературного

твори і творчо

відтворити його в театральних

діях.

«Оволоділа засобами спілкування та способами взаємодії з дорослими і однолітками»: драматизує невеликі казки, супроводжуючи гру промовою, що відповідає і за змістом, і інтонаційно взятій ролі.

ОБЛАСТЬ «СОЦІАЛІЗАЦІЯ»

7. Виховувати вміння узгоджувати

свої дії з діями товаришів.

«Здатна керувати своєю поведінкою і планувати свої дії на основі первинних ціннісних уявлень»: домовляється з партнерами, хто ким буде в спектаклі; виявляє вміння працювати в колективі.

Методи і прийоми:

1. Практичні (дидактичні ігри, вправи, ігрова ситуація, динамічна пауза).

2. Наочні (використання, показ способів дії, перегляд).

3. Словесні (художнє слово, питання, бесіда, пояснення).

Матеріали та обладнання: музика «Чари»; мнемотаблицы, картинки для гри «Четвертий зайвий»; м'яч; шапочки для театру

Хід заняття